Лікарі виписують додому недолікованих пацієнтів з коронавірусом, проте отримати кисневу підримку в домашніх умовах не так просто.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

У багодійному фонді “Свої”, що безкоштовно надає кисневі концентратори 24/7 телефонують телефони. Пацієнти повідомляють про низький рівень кисню у крові – сатурацію. У здорової людини показники коливаються у межах 95-99%. Нині з лікарень виписують пацієнтів з показниками нижче 80%. За таких показників людина задихається.

Шість столичних лікарень вже перейшли позначку 100% по завантаженності. В лікарнях наразі пікове споживання кисню. Подекуди на одній кисневій точці перебуває відразу двоє пацієнтів.

Саме тому хворих на коронавірус виписують зі стаціонарів раніше, ніж вони повністю одужають, аби швидше звільнити місця у лікарнях. Однак у виписках пацієнтам зазначають, що їм потрібна киснева підтримка в домашніх умовах. Проте вартість кисневого концентратора від 20 тисяч гривень.

Свівзасновниця благодійної організації “Свої” Леся Литвинова постійно проводить короткі інструктажі для рідних. Проте людей так багато, що навіть її 12-річний син вчить інших користуватися концентратором.

На початку дня в благодійному фонді було близько півсотні кисневих концентраторів. На кожному з них – наліпка з прізвищем пацієнта.

“Якщо людина не отримає апарат, хтось буде інвалідом, хтось помре, а хтось можливо і “викарапкається”, – розповідає волонтерка Леся.

За її словами, сьогодні постачальник привезе ще 20 апаратів. Проте їх вистачить до завтра на півдня. Волонтерка додає, що наразі їхні умови роботи близькі до воєнних. Запит на кисень вдома збільшується щодня, а кисневі концентратори повертають повільно.

Нагадаємо, в Олександрівській лікарні розгорнуть ще близько 100 додаткових ліжок для пацієнтів із Covid-19.

Фото: ТСН