Півострів Kyiv Peninsula тепер є у зведеному каталозі географічних назв Антарктики.

Про це розповіли в Національному антарктичному центрі.

Так, реєстрація півострова відбулась у рамках кампанії #KyivNotKiev, започатковану Міністерством закордонних справ України, щоб популяризувати використання в англійській транслітерації назви Києва як «Kyiv» (базовану на українській назві міста) замість «Kiev» (базовану на російській назві).

«Науковий комітет з антарктичних досліджень (SCAR) зареєстрував нову географічну назву півострова Київ – Kyiv Peninsula – у зведеному каталозі географічних назв Антарктики (https://bit.ly/3AKMxTn). Це сталося завдяки тривалим, майже річним перемовинам НАНЦ з постійним комітетом SCAR з географічної інформації Антарктики», – повідомили в центрі.

Відтепер у всіх публікаціях, формально з 7 вересня 2020 року можна абсолютно коректно і правомірно вживати назву Kyiv Peninsula.

«Українські вчені мають всі шанси через свої публікації зробити Kyiv Peninsula домінуючою назвою для подальшого вживання міжнародною антарктичною спільнотою», – додали в центрі.

Півострів Київ (географічні координати: 65° 15.0′ пд.ш.; 63° 41.0′ зх.д.) – це переважно вкритий льодовиками півострів овальної форми, який знаходиться на континенті навпроти архіпелагу Аргентинських островів. Саме до цього архіпелагу належить острів Галіндез, де розміщена українська антарктична станція «Академік Вернадський», і якраз тому півострів отримав назву Київ.

Фото: Фейсбук