З`явилися нові деталі щодо ситуації, що склалась навколо будівлі «Квіти України».

Про це написав радник міського голови, депутат “УДАРу” в Київраді Дмитро Білоцерковець в Facebook.

За його словами, будівельні роботи на об’єкті, розташованому на вулиці Січових Стрільців, 49 («Квіти України»), не могли розпочатись без погодження Міністерства культури, “оскільки ця адреса потрапляє в історичний ареал”.

«Перш за все, ураховуючи заяви міністра культури про ситуацію навколо «Квітів України», хочу роз’яснити – будівельні роботи по «Квітам України» не можуть розпочатись без погодження Міністерства культури, оскільки ця адреса потрапляє в історичний ареал», – наголосив депутат.

За його словами, у проекті підготовчих робіт, який надав забудовник, відсутній демонтаж фасаду будівлі «Квіти України» на вул. Січових Стрільців, 49. Щодо цього порушення відправлена перевірка Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва.

«Забудовник заявляє, що у нього є повідомлення про початок будівельних робіт… Далі забудовник заявляє, що частиною підготовчих робіт є знесення фасаду будівлі. У проекті підготовчих робіт, наданому власне забудовником, ВІДСУТНІЙ демонтаж фасаду будівлі. Щодо цього порушення відправлена перевірка Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва. Упевнений, після перевірки буде складено акт про невідповідність робіт проекту і подано позов до суду з метою скасувати повідомлення про підготовчі роботи», – зазначив Дмитро Білоцерковець.

Він також нагадав, що у червні минулого року вступили в силу законодавчі зміни щодо регулювання містобудівної ситуації, які можуть призвести до затягування вирішення ситуації з будівлею у суді.

«Уявляєте, скільки часу буде розглядатися позов у суді? А все завдяки «супер-реформі», яка вступила в силу в червні 2020 року, в рамках якої було внесено зміни щодо регулювання містобудівної ситуації. Саме після цього відповідальні органи позбавили можливості анулювати повідомлення і декларації на підставі виявлених порушень. Раніше забудовник був змушений звертатися до суду, тепер перевіряючі органи, які реагують на звернення громади, мають самі йти до суду», – роз’яснив Дмитро Білоцерковець.

Після перевірки буде складено акт про невідповідність робіт проекту і подано позов до суду з метою скасувати повідомлення про підготовчі роботи.

Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що демонтаж будівлі «Квіти України», проти якого виступають активісти, потрібно негайно зупинити. Як уже повідомлялось, будівлю «Квіти України» викупила міжнародна компанія Rockwill Group. Проект обійдеться в 600 млн грн. Компанія Rockwill Group, до складу якої входить Rockwill Wealth Solutions Limited (Великобританія) і RWS Immobilien (Чехія) має намір восени приступити до реконструкції об’єкта. Роботи триватимуть 18-24 місяці. Більшу частину будівлі займуть популярний нині коворкінг з ресторанами і спорткомплексом, а також надбудовою й підземним паркінгом.

Фото: facebook