Всього у місті кількасот вбиралень різних типів. Журналісти влаштували рейд по столичних вбиральнях.

У Києві розміщено більше 300 громадських вбиралень різних типів, а також мобільні туалетні кабіни різної форми власності. Про це йшлося у сюжеті програми «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Як вдалося з’ясувати журналістам, послуги надають туалети, розташовані в парках та скверах (на балансі районних комунальних підприємств по утриманню зелених насаджень КО «Київзеленбуд»), у зонах відпочинку біля води, що перебувають на балансі КП «Плесо», на кладовищах міста Києва – на балансі Ритуальної служби СКП «Спецкомбінат ПКПО». Також громадські туалети є на ринках міста, в торгово-розважальних центрах, гіпермаркетах, автозаправних станціях, автостанціях, автовокзалах, вокзалах, підземних торгових просторах та інші.

Громадські вбиральні комунальної форми власності в залежності від місця розташування обліковуються на балансі комунальних підприємств. А от встановлення мобільних туалетних кабін (біотуалетів) застосовується лише як тимчасовий засіб. Зокрема, під час проведення державних та міських масових заходів.

Натомість, громадські вбиральні стаціонарного типу, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, закріплено на праві господарського відання за спеціалізованим СВКП «Київводфонд».

Станом на 1 червня цього року на балансі підприємства перебуває 44 громадських вбиральні стаціонарного типу, які були побудовані, в більшості випадків, до 1991 року, із них на цей час працюють 20 об’єктів.

Також СВКП «Київводфонд» обслуговує громадські вбиральні модульного типу — станом на 1 червня цього року таких усього 11.

Електронну карту громадських туалетів Києва можна знайти за посиланням.

Також в КМДА нагадують, що в столиці запроваджено безкоштовне та вільне користування мешканцями та гостями міста туалетами в закладах громадського харчування.

Як ми повідомляли, кияни пропонують встановити туалети в кожному парку та скверi мiста.

Фото: Фейсбук