Героями серіалу начебто є нащадки російських дворян.

Студія «Квартал 95» завершила зйомки «Будинку Бобринських» — комедійного серіалу «з елементами фентезі». Невдовзі його має показати телеканал «1+1», а в соцмережах, тим часом, «кварталівців» критикують за цей продукт.

Активіст громадського руху «Відсіч» Сергій Оснач пише у Facebook, що Бобринські — це «нащадки російських дворян», маєток яких історично розташований на території Росії, в Санкт-Петербурзі. За його словами, саме навколо «палацу Бобринських» і побудований сюжет серіалу.

«Бобринські – нащадки російських дворян, а в Санкт-Петербурзі є т. з. «дворец Бобринских», довкола якого й побудований сюжет. Здогадайтеся, якою мовою буде фільм і для якої країни він знімався» — пише Оснач.

Режисером серіалу став 46-річний росіянин Андрій Сілкін.

Зауважимо, що в анонсі серіалу на сайті «1+1» немає жодної згадки про те, дворяни якої країни маються на увазі. На сайті студії «Квартал 95» задум пояснив продюсер Сергій Шефір оминаючи тему батьківщини “героя серіалу”.

«Рік назад наш автор Олександр Щур придумав цікаву фабулу, яку ми почали розробляти: людина з 18-19 століття через містичні маніпуляції потрапляє в 21 століття у сім’ю своїх нащадків. І йому доводиться жити у нашому світі, але з поняттями свого часу: з поняття честі, гідності, з тими правилами етикету та відношенням до жінок. Всі вчинки нашого головного героя графа Бобринського з 19 століття, тому він ледь що хапається за шпагу, танцює та розмовляє французькою. Ми хотіли зробити його мрією жінок, яким зараз не вистачає таких галантних чоловіків. Думаю, у нас це вийшло», — зазначив Шефір, який є керівником студії «Квартал 95».

Тим часом, у Верховній Раді депутати президентської партії підготували законопроект №5554 про відтермінування норм про українську мову в теле- та кіновиробництві. Його автори пропонують відкласти набуття чинності статті закону про те, що «мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна мова».

Авторами проекту закону є «Слуги народу» Микита Потураєв та Євгенія Кравчук. Вони пропонують, щоб згадане положення набуло чинності через два місяці після скасування карантину.

Сьогодні Верховна рада не змогла внести до порядку денного це питання — «за» лише 204 голоси при необхідних 226.

Ще один «слуга», Олександр Санченко, вже подав альтернативний законопроект, і пропонує також відтермінувати положення, згідно з яким «мовою проведення культурно-мистецьких, розважальних та видовищних заходів є державна мова».

Тим часом, у столиці готуються проводити Comic Con Ukraine.

Фото: Фейсбук