Гроші, призначені для компенсації за втрачене майдо під час відселення із Чорнобильської зони, чиновники забирали собі.

Про викриття злочинної групи, котра «спеціалізувалася» на привласненні компенсаційних бюджетних коштів за втрачене майно при відселенні з радіоактивно забруднених територій, повідомила Житомирська обласна прокуратура.

Як виявили правоохоронці, до складу організованої злочинної групи увійшли: начальник управління, начальника відділу РДА та місцевий суб’єкта оціночної діяльності.

Чиновники, зловживаючи своїм службовим становищем, вносили до офіційних документів завідомо неправдиві відомості. Так, зловмисники, залучивши до своєї схеми жителів Коростенського району, проводили реєстрацію їх місця проживання в напівзруйнованих та нежилих будівлях у «забруднених» радіацією селах.

У подальшому, зареєстровані в цих селах громадяни купували нерухоме майно в «чистій» зоні і фактично у новопридбане житло не переселялися, залишаючись проживати у Коростенському районі.

«В той же час, «забруднені» домівки викуповували за рахунок бюджетних коштів за завищеною в декілька раз оцінкою, а отримані внаслідок таких злочинних дій кошти привласнювалися учасниками групи», – зазначили в прокуратурі.

Зокрема, у селах Сарновичі та Берестовець Коростеньского району напівзруйновані будинки оцінені у понад 300 тисяч гривень кожен. Це еквівалентно вартості квартири в Житомирі. За такої схемою чиновники збагачувалися протягом 2017 – 2020 років.

Під час розслідування прокуратура задокументувала, що за такою схемою було реалізовано 12 об’єктів нерухомості на загальну суму понад 4 мільйони гривень.

У середу, 15 вересня, до фігурантів корупційної схеми прийшли з обшуками, під час яких вилучено докази злочинної діяльності посадовців.

На сьогодні посадовцям РДА повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального Кодексу України (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. ч. 1,2 ст. 366 ККу), а оцінювачу – за п’ятьма кримінальними статтями (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 365-2, ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 28, ч. 1,2 ст. 366 ККУ.

Кримінальне провадженн відкрито за фактом привласнення і розтрати майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, організованою групою осіб.

Санкція статті передбачає від 7 до 12 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю до 3 років та з конфіскацією.

На даний час клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів та арешт належного їм майна подано на розгляд суду.

Фото: прокуратура Житомирської області