Департамент охорони культурної спадщини за підтримки Департаменту суспільних комунікацій запустив інформаційно-просвітницьку кампанію щодо збереження культурної спадщини.

У рамках інформаційно-просвітницької кампанії зробили буклет та зняли відео з відомими аріхітурними пам’ятками Києва. Про це пише КМДА.

За словами директора Департаменту охорони культурної спадщини Олександра Никоряка, проект – це лише один із механізмів комунікації із громадськістю, із власниками пам’яток, аби люди розуміли важливість збереження нашої історичної спадщин.

У буклеті розміщено інформацію про архітектуру Контрактової площі, вулиці Петра Сагайдачного та історію Кам’яниці київського Війта.

Буклет розроблено за результатами науково-практичної конференції «Пам’яткознавчі студії: проблеми, практики, перспективи розвитку», проведеної КНМЦ. Участь у ній взяли понад 30 науковців, із них – 5 доктори наук та 12 кандидатів наук з історичного та пам’яткоохоронного напряму.

Окрім того, випущено відео в 2 частинах про відреставровані пам’ятки Києво-Подолу.

Наразі  триває робота над доопрацюванням законопроекту про посилення відповідальності за руйнацію пам’яток. Також заплановано заходи щодо розміщення соціальної реклами, спрямованої на привертання уваги до проблематики збереження історичних будинків.

До слова, розроблений Департаментом законопроєкт № 0895 передбачені штрафи від 170000 до 500000 грн та прирівняння порушників за порушення пам’яткоохоронного законодавств. Окрім того, передбачено можливість примусового викупу пам’яток до комунальної власності у власників, які доводять історичні будинки до руйнації.

Фото: КМДА