Київські активісти розпочали збір підписів із закликом припинити підтримку російського проекту.

Про це повідомляє команда Меморіалу Бабин Яр.

85 діячів культури звернулись у листі до Київської міської ради з вимогою не підтримувати концепцію Меморіального центру Голокосту.

Голосування Київради щодо передання в оренду трьох земельних ділянок має відбутися 18 лютого.

Автори листа критикують проєкт меморіалізації Бабиного Яру через причетність до російських бізнесменів ­­­­– Михаїла Фрідмана та Германа Хана.

«Є вагомі підстави вважати, що цей приватний російський проєкт є черговою спецоперацією гібридної війни, яку ведуть проти нашої держави», – зазначають митці.

Серед інших, свої підписи під цим закликом залишили письменники Юрій Андрухович та Оксана Забужко, публіцист Віталій Портников, нардепи Мустафа Джемілєв, Володимир В’ятрович та Микола Княжицький, активіст Сергій Стерненко та інші.

«Підписала сама і закликаю вас зробити те саме. Тільки разом можемо захистити Бабин Яр від потужної фсбшно-“хржановської” атаки. «No pasarán! Вони не пройдуть! (с)», – написала Забужко.

Зазначимо, існує два проекти Міжнародного центру Голокосту Бабин Яр – російський та український. Нещодавно була презентована концепція меморіалу від команди авторів на чолі із російський режисером Іллею Хржановським. За розробками, автори планують забезпечити відвідувачам персоналізований підхід та індивідуальний маршрут.

Проте, як повідомив український дисидент єврейського походження та віце-президент Конгресу національних громад України Йосиф Зісельс, російська команда на чолі із режисером Іллею Хржановським намагаються домовитися із главою Офісу президента Андрієм Єрмаком про оренду національного заповідника «Бабин Яр» у Києві.

Також існує проект українського державного меморіалу жертв розстрілів у Бабиному Яру, створення якого у червні цього року анонсував міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Його планують збудувати і відкрити до 80-х роковин Бабиного Яру, у 2021 році.

Фото: Фейсбук