На батьківщині Шольца критикують за недостатню підтримку України озброєнням.

Слова німецького канцлера Олафа Шольца, виголошені під час візиту до Києва, вразили міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу, тепер він чекає від Німеччини дій. Про це голова українського МЗС сказав в ефірі ARD, передає ZDF.

Він висловив переконання, що візит Шольца до Києва – важливий для відновлення взаємної довіри між Німеччиною та Україною.

«За словами, які вразили нас сьогодні, повинні бути справи. Ми сподіваємося, що так і буде», – сказав він.

Зокрема, Кулеба зазначив, що Україна вдячна за поставлену зброю, але їй потрібно більше для перемоги у війні з Росією.

Головне твердження Шольца стосувалося статусу кандидата в ЄС для України. Кулеба додав, що усвідомлює, що Київ не зможе одразу стати повноправним членом Євросоюзу, проте наголосив на важливості говорити і повторювати: Україна – це частина Європи.

Також він назвав перебільшеними звинувачення щодо корумпованості в Україні. За його словами, якби все так було погано – країна розпалася б і загинула на початку повномасштабної війни. Водночас Кулеба визнав: Україні все ще потрібні реформи, перш ніж стати членом ЄС.

Водночас, керівна коаліція Німеччини критикує Шольца за такий візит. За те, що не дав жодних “конкретних обіцянок” щодо постачання важкого озброєння Україні, повідомляє Spiegel.

Настав час нарешті взяти на себе чітке зобов’язання про негайне постачання важкого озброєння“, – заявив заступник голови фракції ХДС Йоган Вадефуль.

Нагадаємо, Шольц під час візиту в Київ заявив про підтримку України в тому числі й озброєннями, однак без жодної конкретики. На відміну від того ж Макрона, який пообіцяв 6 додаткових гаубиць.

Фото: Фейсбук