Кухонна шафа з керамічним півником з деокупованої Бородянки стала експонатом у Національному музеї Революції Гідності.

Про це йдеться у повідомленні на сторінці “Національний музей Революції Гідності”.

З дозволу власниці квартири шафку разом із півником демонтували з частково зруйнованої будівлі, яка може обвалитися повністю.

Разом із шафою передано декоративного керамічного півника, який вистояв під час вибуху рашистської авіабомби.

“Уціліла там, де шансів, здавалося б, жодних. З усім своїм вмістом: порцеляновим посудом, скляними віконцями дверцят, баночками для спецій, традиційними сувенірами. І навіть керамічною декоративною посудиною для напоїв у вигляді півника, виготовленою у 1960-х роках видатними майстрами художньої кераміки із Василькова Валерія та Надії Протор’євих”, – інформує музей.
Звичайний елемент кухонного інтер’єру став легендою завдяки світлині київської фотокореспондентки Єлизавети Серватинської, що облетіла увесь світ”. Фото півника із шафкою, уцілілою з усім начинням, на рештках багатоповерхівки стало ілюстрацією чи не найпоширенішої сьогодні переклички серед українців: «Ти як? – Тримаюсь…».
14 квітня з дозволу власниці квартири Надії Сватко шафку було дбайливо демонтовано. “Важливим було зберегти кожну деталь, аж до шурупів, на які шафка кріпилась до стіни. Навколишня місцевість, руїни будівель і сама стіна із шафкою були задокументовані DroneUA за допомогою дрона для створення 3-D моделі, здійснено фото- і відеозйомку, зафіксовано розміщення кожної деталі, що у майбутньому дозволить відтворити розташування і середовище з максимальною точністю”, – додають у музеї.
Також представники Музею Майдану та Довженко-Центр : Dovzhenko Centre зафотографували навколишність, зібрали предмети та усні свідчення мешканців прилеглих будинків.
Фото: Фейсбук