Голова комісії, що оцінює стан компанії, розкритикувала це рішення словами «не будуть люди, які повинні сидіти в тюрмі, управляти УЗ».

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков пропонує повернути Сергія Лещенка до наглядової ради «Укрзалізниці». Його кандидатуру подали на розгляд номінаційного комітету — про це стало відомо під час засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань перевірки та оцінки стану УЗ.

«Зараз ми чуємо інформацію, що Сергія Лещенка міністр інфраструктури подав назад в наглядову раду», – сказала голова ТСК Юлія Гришина, попросивши представника міністерства інфраструктури офіційно прокоментувати інформацію.

«Позиція міністра полягає в тому, що він має право вносити кандидатуру, яку може розглянути уряд. Тобто ця кандидатура подана на розгляд номінаційному комітету, і відбудеться призначення або не призначення згідно регламенту діяльності Кабінету міністрів. Призначення членів наглядової ради відбувається відповідно до рішення Кабінету міністрів», – відповів заступник Кубракова Василь Шкураков.

Після цього члени ТСК нагадали про рішення комісії від 30 квітня 2021 року, де «все прописано щодо призначення і звільнення». У ТСК, зокрема, нагадали, що від 30 квітня комісія прийняла рішення на період роботи ТСК погоджувати кадрові питання.

«Ми читали, ми вивчаємо це рішення. Є процедура, яка визначена законодавством. І міністр інфраструктури має право визначатися щодо членів, які є від держави, і він має повне право подати як рекомендацію членам номінаційного комітету», — додав Шкураков.

Після цього в ТСК підкреслили, що не було жодного звернення до профільного транспортного комітету, як і до самої ТСК.

«Я не готовий коментувати рішення ТСК, ми його досліджуєм. Це рішення було прийнято, ми його заслухали… Ми розглядаємо всі рішення, які приймаються ТСК і висновки, які були подані і заслухані Верховною Радою в рамках діяльності Антикризового штабу», — відповів заступник Кубракова.

«Якщо ви не будете робити кадрові зміни, якщо ви будете залишати всіх тих, хто привів УЗ до такого стану, якщо ви будете повертати людей, які вже показали себе, в наглядову раду, то ваша команда не покаже результат. А якщо ваша команда не покаже результат, то, виходить, що і наша команда не покаже результат. А ми цього не допустимо. Тому так не буде — не будуть люди, які повинні сидіти в тюрмі, управляти УЗ», — резюмувала голова ТСК Гришина, звертаючись до керівника УЗ та заступника міністра інфраструктури.

Нагадаємо, кілька днів тому стало відомо, що Кабінет міністрів не продовжив контракти з головою наглядової ради УЗ Шевкі Аджунером та ще трьома членами, включно з Лещенком.

Як повідомляли «Букви», Сергій Лещенко на посаді в «Укрзалізниці» від початку січня до кінця квітня 2020 року заробив близько 1,4 млн грн. Загалом у 2020 році виплата від УЗ становила 2,5 млн грн. Якщо поділити цю суму на 12 місяців, то вийде майже по 210 тис. грн на місяць. Водночас, тільки у березні 2020 року Лещенко задекларував понад 300 тисяч гонорару від компанії.

Фото: Фейсбук