Землю під ринком на Кудряшова,1 передали на 10 років в оренду ТОВ "Залізничний ринок".

Як зазначає рух “Чесно“, кінцевим юенефіціарним власником значиться дніпровський бізнесмен із Кіпру Вадим Єрмолаєв.

Як вказано у рішенні, за яке віддали голоси 73 депутати Київради, документом передається землі під ринком площею 0,7257 га в оренду на 10 років ТОВ “Залізничний ринок” для “експлуатації та обслуговування нежилого будинку – критого ринку” та “для будівництва і обслуговування будівель торгівлі“.

Перед початком голосування депутатка Київради Ксенія Семенова наголошувала, що таких ринків в Україні всього 5 споруд. І що до депутатів звернулися архітектори Польщі та Спілка архітекторів України з проханням зберегти будівлю епохи київського модернізму.

Це рішення дає повне право власнику демонтувати до фундаменту, як це вже не одного разу було, споруду, яку би в Європі ніколи в житті не дали би знищити й демонтувати“, – заявила Семенова.

Депутатка від “Голосу” Аліна Михайлова зауважила, що Вадим Єрмолаєв – людина, яка “у Криму має бізнес і перереєструвала цей бізнес під російське законодавство під час окупації, його компанія знаходиться в санкційних списках РНБО“.

У документі, який все ж ухвалила Київрада, порахували, що ця земельна ділянка коштує понад 47 мільйонів 478 тисяч гривень. А щорічний розмір плати за оренду ділянки становитиме понад 2,373 мільйона гривень, які будуть йти у бюджет Києва.

Експериментальний критий ринок на Солом’янці був побудований в 1973 році за проектом архітектора Алли Аніщенко, однією з небагатьох жінок-архітекторів епохи київського модернізму. Вона вважала кругову конструкцію ринку оптимальним рішенням для критого торгового закладу. Звернення з проханням зберегти будівлю до депутатів Київради раніше подавала дочка архітекторки Валентина Шпара.

Фото: Фейсбук