Виставку портреів донорів крові можна побачити на станції метрополітену "Театральна".

У такий спосіб столична підземка намається привернути увагу до теми донорства, повідомляє “Київський метрополітен“.

На фото зображені донори, які всю зиму здавали кров в Інституті Амосова в рамках проекту “Кров чарівна“. Ініціатива мала на меті нагадати, що потреба в крові під час новорічних та різдвяних свят не спадає, на відміну від кількості донорів, що традиційно у зимовий період стає меншою.

Ми хочемо звернути увагу на те, що кров донорів — чарівна, вона робить справжні дива, і може стати найкращим подарунком комусь під ялинку. Ми не могли й уявити, наскільки сподобається ініціатива аудиторії: часто на чергуваннях четверга приходить 3-5 людей, але в перший тиждень практично закрили реєстрації на грудень (до 40 бажаючих щотижня)“, – зазначила під час відкриття виставки засновниця “Агентів крові” Олена Балбек.

За її словами, виставка портретів – це ще один спосіб показати, що донорство – це не страшно, як зазвичай здається – на фото усміхнені, щасливі та красиві люди, які поділились своєю кров’ю. Всі вони різного віку, професій, але їх об’єднує спільна добра справа.

Донорство – відповідальна соціальна місія. Ми готові безвідмовно долучатися до таких ініціатив. Багато наших співробітників регулярно здають кров. Думаю, що нагадати пасажирам про важливість – дуже на часі“, – додав начальник метрополітену Віктор Брагінський у день відкриття виставки.

Портрети донорів зробили кращі фотографи країни: Анна Грабарська, Леся Задорожна, Оксана Канівець, Катя Кондратьєва, Христина Кулаковська, Дар’я Мангубі, Рома Пашковський, Сергій Моргунов, Яна Токарчук, Сергій Сараханов та Даша Шрамко.

Незмінний атрибут портретів — гемокон, наповнений кольоровим глітером, як символ того, що донори діляться не лише кров’ю, а й суперсилою“, – вказано в описі проекту.

Проект тривав три місяці і за цей час ми досягли таких результатів:

  • 300 людей відгукнулось та приєдналося до кампанії.
  • 200 — успішно здали кров.
  • 40% донорів, здавали кров вперше.
  • 100% донорів, підтвердили, що планують наступний візит.
  • 20+ публікацій в медіа та 100+ публікацій про проект.

Донори, які приєднались до проекту, забезпечили потребу в крові під час зимових ургентних операцій на 70%” – резюмувала Олена Мига, лікар-трансфузіолог.

Нагадаємо, нещодавно у Києві вперше пацієнту міського центру нефрології та діалізу посмертно трансплантували нирку.

Фото: Фейсбук