Проректор разом зі своїми колегами складав іспити за студентів, беручи хабар в розмірі 3 тисячі доларів.

Співробітники Служби безпеки України викрили масштабну шахрайську схему зі складання іспитів у медичних вишах столиці. Повідомляє прес-служба.

Екс-проректор одного з київських медичних університетів прикривався знайомствами у МОЗ України та у «Центрі тестування», обіцяючи студентам-медикам забезпечити успішне складання іспитів «КРОК».

Він залучив кількох своїх колишніх колег та випускників університетів. За гроші учасники складали тестування замість студентів. Для цього шахраї вклеювали свої фотографії в паспорти замовників і від їх імені складали екзамени.

Мінімальна вартість таких “освітніх послуг” становила 3 тисячі  доларів. При цьому особи, які безпосередньо здавали екзамени, отримували 500 доларів, а решту ‒ організатор оборудки.

Правоохоронці задокументували 8 фактів складання іспитів за цією схемою. Загалом за час її існування встановлено понад 60 випадків неправомірного отримання сертифікатів про успішне проходження екзаменів.

До слова, «КРОК» – це система ліцензійних інтегрованих іспитів. Три етапи тестування призначені для визначення відповідності показників медичної освіти державним стандартам і встановлення професійної компетенції медпрацівників. У разі не складання «КРОКу» – студенти-медики не можуть продовжувати навчання та відраховуються із навчального закладу.

Нагадаємо, СБУ викрила у Київській області осередок міжнародної терористичної організації «Ісламська держава».

Фото: прес-служба