МОЗ пропонує внести зміни про обмеження жовтої та червоної зони.

Відповідне питання про зміни до карантину обговорили в Кабінеті міністрів на селекторній нараді 13 вересня.

Так, у Міністерстві охорони здоров’я занепокоєні, що за останній тиждень кількість нових випадків захворювання коронавірусом зросла на 6 тисяч, а кількість госпіталізацій — на 1,5 тисячі. Зокрема, у Чернівецькій, Волинській, Львівській і Тернопільській областях, зростає завантаженість ліжок із киснем, а кількість госпіталізацій за тиждень збільшилась на 60%.

В уряді зазначили, що вже найближчим часом країна перейде до жовтої зони.

У зв’язку з цим було запропоновано внести ключові зміни до постанови Кабміну №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Нововведення будуть ухвалені найближчим часом.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пропонує, щоб обмеження жовтої та червоної зони епідемічної небезпеки не поширювалися на ті заклади господарювання, у яких:

  • колектив і відвідувачі мають ковід-сертифікат, що засвідчує вакцинацію
  • дійсний протягом 72 годин негативний ПЛР-тест
  • довідку про перенесену протягом останніх кількох місяців коронавірусну хворобу.

«Це дозволить ефективно стримувати епідемічну ситуацію та зберегти економічну активність», — зазначив Віктор Ляшко.

За інформацією МОЗ, за минулий тиждень зроблено 921 тисячу щеплень проти COVID-19. Зокрема, 60 511 освітян отримали першу дозу і 57 490 освітян отримали другу дозу.

Тим часом Міністерство внутрішніх справ поновило перевірки на дотримання карантинних правил – такі заходи вже проводяться й у Києві. Також правоохоронці активізують перевірки щодо можливого підроблення сертифікатів вакцинації. Зокрема, відстежуються сайти, з яких продають фейкові сертифікати.

Фото: Фейсбук