Власники ТРЦ Retroville вже звернулися до міжнародного бюро архітектурних рішень Design Hub International щодо проекту реконструкції будівлі.

Про це повідомив у інтерв’ю порталу Commercial Property засновник бюро Design Hub International Андрій Яцентюк.

За його словами, окупанти пошкодили близько 40% конструктиву всього комплексу загальною площею 118 000 кв. м. Проте ТРЦ і БЦ можна відновити, але це дуже суттєві втрати, тому зараз архітектори обдумують, що можна зробити.

Архітектор зазначив, що кількість ресурсів, необхідних для відновлення, підрахують тоді, коли буде вже погоджений проект реконструкції. Зазвичай на такий об’єм робіт знадобилося би близько восьми місяців. Проте з огляду на складність логістики та дефіцит матеріалів у реаліях воєнного часу, найімовірніше, йтиметься щонайменше про рік.

За словами Андрія Яцентюка, нинішні пошкодження ТРЦ і БЦ можуть стати можливістю виправити ті недоліки в плануванні, які «дісталися у спадок» від оригінального проєкту Retroville ще від 2010 року. Це означає, що багато чого можна зробити більш зручним і кращим з погляду функції сучасного торгового об’єкта.

Але водночас архітектори хочуть зберегти історію будівлі, аби не забувати те, що сталося. Наприклад, у японців є такий вид реставрування — кінцугі — коли тріщини не прибирають, а навпаки покривають золотою фарбою. Форма залишається тою самою, але тріщини дають інформацію про те, що відбувалось. Такий підхід, на думку засновника Design Hub International, потрібно застосувати до Retroville.

Нагадаємо, внаслідок обстрілу російськими окупаційними військами ввечері 20 березня збитки зазнали офісні будівлі та спортивний центр Sport LIFE, які примикають до ТРЦ Retroville

Фото: Фейсбук