На що київські депутати витрачали надані їм з бюджету гроші?

Депутати Київської міської ради збільшити собі суми депутатських фондів до мільйона гривень кожному. Про це повідомляє громадський рух «Чесно».

Зазначається, що питання про збільшення сум у депутатських фондах на період з 2021 по 2025 роки внесли з голосу до порядку денного сесії, яка проходила 14 грудня. Підтримали це питання 106 депутатів, утримались та не голосували десять депутатів.

Обґрунтування необхідності включення цього питання подав голова бюджетної комісії Андрій Вітренко від “Слуги народу”. Зазначимо, всього у Київраді 120 депутатів.

За словами Вітренка, станом на 31 жовтня 2020 року депфонди були використані лише на 85%. У попередні роки показники сягали 95%.

«Такий високий рівень витрат свідчить про доцільність програми», – наголосив депутат.

Проте він не проаналізував суть бюджетних витрат. А ці два роки, до слова, проходили парламентські та місцеві вибори.

Як порахували у «Чесно», досі 56% коштів використогвували на матеріальну допомогу виборцям-киянам.

«Цьогоріч за перших десять місяців майже 30 млн пішло на грошову допомогу населенню. Це готівка, яку виборці отримують у приймальнях депутатів, чимало з яких балотувалися повторно. До прикладу, “єднівець” Роман Ярошенко у 2020 році став рекордсменом. Він зумів надати матдопомогу 1110 громадянам на суму понад 550 тис. гривень, це приблизно по 500 гривень в одні руки», – йдеться у дослідженні.

Також зазначається, що Ярошенко єдиний депутат Київради, хто не витратив гроші на інші дозволені статті витрат – наприклад на освіту, медицина, ЖКГ.

Нагадаємо, у «Чесно» проаналазували, які є найбільш та найменш популярні імена та прізвища місцевих депутатів, обраних на виборах 25 жовтня.

Фото: Чесно, Київрада