У київських лікарнях ковідні ліжка заповнені лише на 30%.

Спалаху коронавірусу після новорічних свят не буде. Проте завантаженість ковідних ліжок може збільшитичся. Про це в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”  розповів радник міського голови з медичних питань Віктор Яцик.

За його словами, спалаху коронавірусу не буде, адже більшість киян залишили Київ і поїхали відпочивати за місто. Тому скупчення людей під час святкування у столиці не було.

“Десь до 20-х чисел січня медична інфраструктура міста буде трошки в такому оперативному передиху. Тому зараз завантаженість ліжок у лікарнях Києва невисока, одна лікарня лише 50% ліжок, всі інші 30% і менше”, – зазначив Віктор Яцик.

Він зауважив, що більш загрозливими є подорожі за кордон. Після приїзду киян з інших країн,  хворих може значно побільшати. Тому необхідна ретельна перевірка на прикордонному контролі. Перевірятимуть і вакцинованих громадян, адже навіть щеплені можуть ввезти новий штамп в Україну.

“Швидке поширення Омікрону в центральних європейських країнах впливає на Україну, а враховуючи те, що наші громадяни будуть відвідувати Європейський союз, то поширення цього штпаму у Південних країнах теж можливе”, – наголосив радник міського голови з медичних питань.

Він додав, що порівнювати спалахи цього року з минулим не можна, адже в цьому році у Києві значно кращі показники по вакцинації населення.

Фото: pixabay