X

Ковідні реалії: третина столичних Covid-лікарень на 100% заповнена хворими

Столиці необхідний локдаун, щоб розвантажити медичну інфраструктуру.

Київ лідирує по показникам вакцинації та наявності кисню в Україні. Проте столичні лікарні щодня поповнюються великою кількістю хворих на ковід, і більшість пацієнтів потребують кисню. Про ситуацію у столиці та необхідність локдауну розповів радник голови Києва з медичних питань Віктор Яцик в ефірі програми “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Віктор Яцик зазначив, що в столиці на сьогодні 30% лікарень майже на 100 відсотків заповнені і у разі загострення медична структура може просто не витримати навантаження.”Тоді розпочнеться відсортування паієнтів. Що для хворих на короновірус досить погано”, – зазначив радник.

За даними Віктора Яцика, хоч критичної ситуації у столиці немає, але у порівнянні з минулим загостренням вона погіршилася. “Під час минулого загострення ми ліжка Академії наук включали майже на 2 місяці після початку епідемії. Зараз же ми вже підключили близько 600 ліжок Академії наук уже з 2 тижня початку загострення хвороби”, – розповів радник голови Києва.

Він зауважив, що медична інфраструктура Києва небезмежна. І загострення хвороби зупиняє роботу усіх інших медичних напрямків.

“Київ – це загальнодержавний центр прийому важких хворих. Нейрохірургія, трансплантологія, серйозна кардіохірургія. Всі ці напрямки зупиняються, коли лікарні змушені приймати важких хворих з вірусною пневмонією”, – зауважив Віктор Яцик.

І найгірше для столиці те, що загострення немає ніякої моделі, яку можна передбачити. “Таке накопичення пацієнтів витримати ми можемо, треба змоделювати просто. Академія наук ми бачимо помилилася в прогнозах. Нам зараз треба чітко мати критерії для міста: коли ми лікарні закриваємо, коли ми місто закриваємо і коли ми лікарні розширяємо. А в нас цього немає”, – зауважив Віктор Яцик.

Тому на його думку, Києву потрібно готуватися до локдауну, адже це допоможе розвантажити медичну систему в столиці та запобігти поширенню захворюванності.

Фото: скріншот

Теги: