До того часу Мінкульт має також знайти нове приміщення для Національного будинку органної та камерної музики.

Костел святого Миколая у Києві перейде в користування римо-католицької парафії святого Миколая до 1 червня 2022 року. Про це повідомляє сторінка парафії у Фейсбук.

Досягнуто домовленості, що МКІП до 1 червня сприятиме пошуку інших репетиційних залів та приміщень для концертів Національного будинку органної та камерної музики та переміщенню його на нову локацію.

Також до того часу МКІП зобов’язалося укласти охоронний договір на приміщення костелу, виготовити акт технічного стану пам’ятки, описати культурні цінності і предмети, які належать до пам’ятки.

Натомість парафія має дотримуватись вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини» як користувач пам’ятки культурної спадщини національного значення.

«Тобто 01 червня наступного року має стати визначальною датою в історії багатостраждального, легендарного костелу св. Миколая – днем, коли врешті-решт, завдяки зусиллям багатьох вірних буде відновлено історичну справедливість й християнська святиня повернеться у лоно Церкви. Разом з цим, усвідомлюючи усі перешкоди та протидії щодо повернення храму парафії, закликаємо усіх небайдужих до спільної молитви в намірах справи костелу св. Миколая» — йдетсья в повідомленні.

Щодо ремонту костелу після пожежі в парафії зазначають, що попереду проведення експертизи проектно-кошторисної документації, переговори для підписання договору на виконання протиаварійних робіт та безпосередньо виконання протиаварійних робіт.

Нагадаємо, що вже багато років приміщення «ділять» парафія костелу від римо-католицької церкви та Національний будинкок органної та камерної музики. Для останнього начебто пропонують локацію в Голосіївському районі.

Нагадаємо, пожежа в костелі святого Миколая у Києві сталася 3 вересня близько 10-ї вечора на площі 80 квадратних метрів. На відновлення костелу лише всередині потрібно мінімум 75 мільйонів гривень. Два роки тому з храму почали обсипатися та падати скульптури: тоді на ремонт фасаду не виділили 72 мільйони гривень. Цього року через гальмування тендерів на ремонт зовнішнього оздоблення досі не дали 150 мільйонів.

Парафія костелу просила Міністерство культури та президента предати їй храм на відновлення, а Ткаченко натомість не був впевнений, що у католиків буде достатньо коштів.

Тим часом, КМДА вимагає від Мінкульту включити своїх представників в групу контролю за відновленням костелу.

Фото: Фейсбук