Вони скаржаться, що храм залишається у жахливому стані і може не пережити зиму.

Міністерство культури має швидше передати костел парафії, яка зможе розпочати там ремонтні роботи, — зазначив в ефірі телеканалу “Київ” єпископ, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ Віталій Кривицький.

“Протиаварійні роботи закінчилися вкінці січня. З того моменту Мінкульт повинен був передати храм для парафії. Дещо було не зроблено перед війною, деякі плани покреслила війна. Храм вживається як осередок гуманітарної допомоги. Люди також приходять на богослужіння. Спочатку в підвальних приміщеннях, тепер й у верхньому храмі. Храм діє, але про ремонт не йде мова, тому що парафія не є офіційними користувачами, які мають на це офіційне право”, – сказав Кривицький.

Нагадаємо, в Міністерстві культури спростували інформацію, яку розповсюджувала парафія костелу, про те, що храм 1 червня передали Римо-католицькій церкві. В МКІП заявили, що через війну не встигли повністю реалізувати меморандум про передачу костелу, але робота над цим, мовляв, триває.

Натомість в парафії стверджували, що храм перейшов до них у користування, залишалося лише вирішити деякі юридичні питання.

Зауважимо, що оригінальний допис про передачу костелу в парафії виправили майже повністю після його опублікування, і прибрали слова про те, що передача відбулася.

Як ми писали, 31 січня в костелі завершили протиаварійні роботи. Представники парафії залишилися невдоволені станом стелі.

Згодом стало відомо, що концертного органу в костелі більше не буде, і деякі благодійники обурилися цьому. Деякі інвестори заявили, що не планували жертвувати кошти виключно в інтересах римо-католицької церкви.

Фото: Фейсбук