За словами священнослужителів, «діалог з владою носить конструктивний характер».

Костел святого Миколая у Києві можуть передати у власність парафії після завершення відновлювальних робіт — орієнтовно, весною 2022 року. Про це повідомляє прес-служба парафії у Facebook.

Повідомляється, що в Мінкульт направлено пропозиції щодо визначення крайньої дати передачі храму, визначення тендерних процедур та інших організаційно-підготовчих питань для передачі костелу. Представника церкви залучено до складу спільної комісії з організації протиаварійних робіт.

«Досягнуто попередні домовленості про передачу храму після закінчення відновлювальних робіт, тобто, орієнтуємося на весну 2022 року. Контроль витрат бюджетних коштів здійснюватимуть меценати й громадськість. Ми уникаємо цих процесів з огляду, що відповідальність за проведення експертизи, здійснення ремонту й формування кошторису покладено на МКІП (у власності якого на даний час перебуває святиня)» — йдеться в повідомленні.

У повідомленні вказано, що «у даний час діалог з владою носить конструктивний характер».

В Міністерстві культури цю інформацію поки не підтвердили, KyivMedia намагається отримати коментар.

Парафія костелу також запрошує усіх на богослужіння, які відбуваються у нижній частині храму (вхід з правої сторони через металеву хвіртку).

Нагадаємо, пожежа в костелі святого Миколая у Києві сталася 3 вересня близько 10-ї вечора на площі 80 квадратних метрів. На відновлення костелу лише всередині потрібно мінімум 75 мільйонів гривень. Два роки тому з храму почали обсипатися та падати скульптури: тоді на ремонт фасаду не виділили 72 мільйони гривень. Цього року через гальмування тендерів на ремонт зовнішнього оздоблення досі не дали 150 мільйонів.

Парафія костелу просить Міністерство культури та президента предати їй храм на відновлення, а Ткаченко натомість не впевнений, що у католиків буде достатньо коштів.

Тим часом, КМДА вимагає від Мінкульту включити своїх представників в групу контролю за відновленням костелу.

Фото: Фейсбук