Кабінет Міністрів на засіданні 8 жовтня вніс Миколаївський костел у Києві до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Про це повідомив представник КМУ у Верховній Раді Тарас Мельничук.

“Внесено об’єкти культурної спадщини національного значення (Миколаївський костел, будинок причту та Ансамбль Миколаївського костьолу та будинку причту, що розташовані за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 75) до Державного реєстру нерухомих пам’яток України”, — йдеться у повідомленні.

У зв’язку з цим зазначені пам’ятки виключено зі списку пам’ятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави.

Нагадаємо, костел святого Миколая був побудований у 1899-1909 роках київським архітектором Владиславом Городецьким. Собор споруджувався винятково на кошти католицької громади. Під час зведення будівлі вперше використали інноваційний на той час матеріал залізобетон.

  • У 1933 році костел був розграбований. За часів радянської влади собор не був знищений, його пристосували для господарських потреб. Тоді у соборі були фрески та вітражі, які до сьогодні, на жаль, не вціліли.
  • З 1981 року храм діяв як концертна зала Національного будинку органної та камерної музики.
  • У 1992 році у костелі поновили богослужіння.
  • У 2001 році під час візиту до Києва костел відвідав Папа Римський Іван Павло II.

Минулого року у костелі спалахнула пожежа, у результаті якої було пошкоджено внутрішнє оздоблення будівлі та орган. Проте у січні Міністерство культури повідомило про завершення протиаварійних робіт у будівлі.

Фото: Фейсбук