Пізніше новий власник має також погасити всі борги підприємства.

Кошти від приватизації заводу «Більшовик» у Києві (1 429 017 000 гривень) надійшли до державного бюджету. Про це повідомляє у своєму Фейсбуці голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.

За його словами, за умовами угоди новий власник також погасить усі борги держпідприємства.

«Крім того, інвестор погасить усі борги державного підприємства – більше 500 млн грн. Результат команди Фонду за 2020-2021 рр – 8.1 млрд грн.» — пише Сенниченко.

Як ми писали, 27 жовтня АТ «Перший київський машинобудівний завод» («Більшовик») продали на аукціоні за 1,429 млрд грн. ТОВ «Дженерал Комерс» з орбіти бізнесмена Василя Хмельницького.

За даними розслідування «Економічної правди», яка належить Томашу Фіалі, чия компанія Dragon Capital також планувала брати участь у торгах, компанія-переможець аукціону пов’язана з «Агроміл Дістріб’юшн». Повідомлялося, що через суди «Агроміла» з заводом бізнесмен Хмельницький відмовив від участі в аукціоні інших учасників. А під час аукціону його компанія начебто діяла в змові з ТОВ «Інвест новація» Степана Черновецького. Компанії майже не підвищували ставки, тому завод продали фактично за стартову ціну; Черновецький за це начебто отримає свою ділянку під забудову.

У Хмельницького у відповідь на це лише підтвердили, що виграли торги. Компанія Черновецького цю інформацію заперечує.

Пізніше стало відомо, що АМКУ не давав дозволу Хмельницькому та партнерам купувати «Більшовик».

Зауважимо також, що Сенниченко написав заяву про відставку за власним бажанням і заперечив, що це пов’язано з критикою щодо продажу «Більшовика»; 6 грудня Комітет ВРУ з питань економічного розвитку рекомендував парламенту підтримати відставку.

Фото: Фейсбук