Паспорт ним було отримано в Криму вже після анексії півострова.

В’ячеслав Стрелковський, в будинку якого проживають голова Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов та екс-заступник міністра внутрішніх справ Олександр Гогілашвілі, має російський паспорт. Про це повідомляє у своєму Фейсбуці головний редактор «Цензор.Нет» Юрій Бутусов.

За словами Бутусова, громадянство РФ Стрілковський отримав у 2015 році в Криму, після анексії.

Також громадянкою РФ є дружина Стрелковського, Діана.

«7 липня 2015 року В’ячеслав та Діана Стрілковські, згідно з доступними даними, отримали російські паспорти у Сімферополі. 9 липня паспорт було вручено, на документі підпис Стрелковського, тобто можна припустити, що діяв він усвідомлено, це була автоматична видача. У документі про видачу значиться, що паспорт замінюється натомість того, що оформлено навесні 2014-го. Місце реєстрації Стрілковських у Криму згідно з документом — Ялта, вулиця Ялтинська, будинок 34» — пише Бутусов.

Також Стрелковський начебто має індивідуальний податковий номер в Росії.

«Внесли в базу номер російського паспорта Стрілковського, його прізвище, ім’я, по батькові, і рік і дату народження. І виявилося, що такий громадянин у РФ у базі значиться, і свій податковий номер має» — вказує Бутусов.

Бутусов припускає, що «раптом у будинку, де живуть секретоносії (Гогілашвілі та Буданов – ред.) якесь прослуховування виявиться, випадково».

Щодо особи Стрелковського Бутусов пише наступне:

«Про таємничого мільярдера В’ячеслава Стрелковського відомо небагато, він не вивішує свої фотографії в інтернет, і уникає спілкування з журналістами, хоча у нього є розкішний маєток у селищі Козин на цілий гектар. У деяких медіа про нього пишуть нібито про одного з головних «конвертаторів», співвласника платіжної системи GlobalMoney, яка нібито обертає і переводить в готівку мільярди гривень щомісяця».

Нагадаємо, про Стрелковського стало відомо, коли розслідувачі з’ясували, що в його будинку проживають з родинами голова розвідки Міноборони Кирило Буданов та екс-заступник міністра внутрішніх справ Олександр Гогілашвілі. Останній, ймовірно, також має російський паспорт, однак в Офісі Зеленського це не коментували. Сам Гогілашвілі заперечував своє російське громадянство.

Буданов своє співпроживання з Гогілашвілі пояснив тим, що в його квартирі «йде ремонт».

Гогілашвілі було звільнено після скандалу з його буйною поведінкою на одному з блокпостів на в’їзді в Донецьку область. Чиновник з матюками накинувся на поліцейського, який попросив у нього документи; пізніше стало відомо, що Гогілашвілі систематично так поводиться з правоохоронцями.

Після звільненя родині Гогілашвілі чомусь надали охорону від СБУ.

Фото: Фейсбук