ТОВ «Дайтона Груп» планує зведення у Протасовому Яру ЖК «Турбійон» з трьох висоток по 40 поверхів кожна.

У вівторок, 7 вересня, у Північному апеляційному господарському суді Києва відбудеться засідання щодо договору суборенди земельної ділянки в Протасовому Яру. Про це повідомляє ГО Громада «Протасового яру» в Facebook.

На засіданні буде розглянуто позов щодо відновлення правочинності договору суборенди землі між ТОВ «Бора» і ТОВ «Дайтона Груп». У квітні цього року Господарський суд визнав цей договір недійсним.

«В березні 2021 року Господарський суд міста Києва визнав договір суборенди між ТОВ «Бора» (Вадим Столар та Андрій Вавриш) і ТОВ «Дайтона Груп» (Геннадій Корбан) недійсним і нікчемним, оскільки укладався Черновецьким самовільно і без відповідної згоди Київради. 7 вересня забудовники спробують оскаржити це рішення (…) Закликаємо всіх небайдужих киян бути присутніми на цьому суді в якості вільних слухачів, аби продемонструвати суспільну вагу цього судового процесу» — повідомляють активісти.

В дописі наголошується, що це вже друга спроба розгляду апеляції, а попередня не закінчилася нічим, бо «упереджена колегія суддів взяла самовідвід».

Нагадаємо, до 2007 року земля в Протасовому яру мала рекреаційне призначення (для відпочинку), доки за часів Леоніда Черновецького Київська міська рада не передала її в оренду на 5 років ТОВ «Бора», яка згодом передала договір оренди до «Дайтона Груп». Активісти стверджують, що цей договір уклали 6 червня 2018 року, тобто, вже після завершення дозволу Київради на оренду цієї ділянки.

«Дайтона Груп» пов’язують з бізнесменами з Дніпра Генадієм Корбаном та Олегом Левіним.

Як ми повідомляли, «Дайтона Груп» планує зведення у Протасовому ЖК «Турбійон» з трьох висоток по 40 поверхів кожна, але Київрада повернула одній з ділянок в парку статус зеленої зони. Пізніше ОАСК заборонив «Дайтоні» будівництво у Протасовому яру.

Фото: Фейсбук