За словами лікаря Сидоренка, шанс вийти з інфекційної реанімації становить 50/50.

Криком душі поділився лікар Олександрівської лікарні у Києві Михайло Сидоренко.

На своїй Facebook-сторінці він описав, наскільки катастрофічною є ситуація із коронавірусом, описав муки ковід-хворих перед їхньою смертю і що переживають рідні та самі медики, спострегігаючи цей жах у лікарняних палатах.

Шанс вийти з інфекційної реанімації живим зараз становить 50/50, шанс залишитись живим після інтубації та ШВЛ майже нульовий. Це не офіційна статистика, це мої особисті підрахунки, складені за місяць… Ця хвиля унікальна, бо вакцини вже є загальнодоступними. Якщо ви потрапляєте у лікарню зараз, то знайте, до вас відразу з порогу буде упереджене ставлення, у вас був вибір, ви самі захотіли померти“, – написав він.

Він зазначив, що ця хвиля епідемії коронавірусну унікальна тим, що штам “Дельта” вона поводить так само як і інші штами, але прогресує швидше.

Місця в реанімації завжди для вас будуть, лікарню вже неможливо перевантажити. Бо на одного нового пацієнта, завжди знайдеться труп. Пам’ятаю, взимку була ситуація, що чоловік просидів 2 години на приймальному з балоном кисню, чекаючи, що хтось помре і звільнить йому місце, дочекався… Зараз цю ситуацію важко уявити, бо ліжко не встигає охолонути від попереднього пацієнта, це просто конвеєр для трупів“, – різко написав Михайло Сидоренко.

Його допис викликав шквал емоцій, тож лікар згодом видалив написане. І в новому пості пояснив, чому:

Дуже схоже на те, що мій попередній допис мав вигляд гіркої таблетки, яку ковтнули, не запивши водою… Якщо у вас складось враження про бездушних медиків то ви помиляєтесь. Упереджене ставлення, якщо ви невакциновані, проявляється лиш на рівні сприймання відповідальності. Лікарю легше розуміти, що пацієнт сам загнав себе в такий стан, не вакцинуючись, співчуття дійсно буде менше. Але робота є робота, ви пацієнт, ви об‘єкт нашої праці. А працю ми цінуємо і отримуємо задоволення від процесу і результату. Інколи це важко робити, але ми стараємось” – зазначив Михайло Сидоренко.

Наголосив, що людей довго вмовляли вакцинуватися різними лагідними способами.

Можливо варто поставити обличчям перед жорстокою реальністю, аби нарешті зрозуміли по-поганому?“, – риторично запитує лікар.

Розповів, що у лікарнях наразі не вистачає медичного персоналу, особливо середнього молодшого, тож медики просто фізично не встигають моментально реагувати на всі прохання пацієнтів.

Маєте бажання це змінити – долучайтесь. Роботи дуже багато“, – резюмував він.

Раніше біля Байкового цвинтаря помітили чергу катафалків із померлими від коронавірусу.

Фото: Фейсбук, скріншот