Київська школа економіки організовує у Нью-Йорку спеціальний захід - благодійну вечерю, де гостям пропонують пережити досвід війни в Україні: пройти фільтрацію, посидіти у бомбосховищі та скуштувати черствий хліб та суп з банки.

Про це повідомив президент КШЕ Тимофій Милованов.

Захід заплановано на  25 червня в  Нью-Йорку в Гарвардському клубі.

“Ця подія змінить тебе. Твої пріоритети в житті зміняться. Ти зрозумієш і сприймеш відповідальність всього світу, як свою особисту, виграти цю війну та зупинити Росію. Буде фільтраційна зона, вечеря в стилі бомбосховища, та занурення в досвід війни та військових злочинів”, – зазначив Милованов.

Як планується, всі гроші підуть на відновлення медичних закладів та шкіл в околицях Києва.

Водночас такі “розваги” викликають сумніви в етичності заходу. Зокрема, із його критикою публічно виступив колишній міністр культури Володимир Бородянський.

Він зазначив, що особисто повідомив Милованову свою думку щодо етичності заходу, але він не погодився і запропонував провести дискусію. 

Поки дискусія триває Бородянський пропонує організаторам відповісти на такі питання:

  1. Чи етичним було б збирати гроші на допомогу зґвалтованим, запропонувавши гостям пережити досвід зґвалтування? Чи запросили ба команда Тимофія зґвалтованих на таку подію?
  2. Що відчуває людина, яка пережила травму, коли хтось «грає» в обставини і наслідки травми?
  3. Чи потрібно людині, пограти у травму, щоб зрозуміти, що відбувалося з іншою людиною? Чи знецінює така гра досвід людей, які пережили травму?
  4. Як ви думаєте, українці, які були б запрошені на подію щодо підтримки жертв 11 вересня бажали би стати частиною гри в трагедію 11 вересня? Чи вважаєте ви, що така гра збільшила би їх підтримку? Як до цього поставились би люди, що пережили трагедію 11 вересня?
  5. Чому гра у травму може привести до хибних висновків?
  6.  Що зрозуміють про себе люди, яких ви запросили на захід, підсилений грою у фільтраційну зону? Що ці люди подумають про Ваше ставлення до них?
  7. Чи може саме відмова від подібних перформансів бути  визнанням, що ми визнаємо неможливість уявити досвід тих, хто був під окупацією, пройшов фільтраційні табори, катування, голод та інші жахіття війни? Бути демонстрацією поваги до цього досвіду?

У відповідь Милованов повідомив, що його команда з Бородянським не погодилась, але прислуховується до його думки. 

“Наша мета була надати людям в Нью-Йорку можливість отримати досвід схожий з досвідом війни. Тому наше меню, наприклад, складається з черствого хліба, солі, очищеної води, та супу з банки (почитайте обґрунтування та історію за кожною позицією на меню – на фото). Ми сподіваємось, що це приверне увагу до базових речей, які є справді важливими у війні. Що це зробить війну менш абстрактною для американців”, – пояснює Милованов позицію організаторів. 

“Ми зараз всередині команди це обговорюємо і думаємо як правильно бути. Думки різні”, – додав він.

Фото: Фейсбук