На думку скаржників, автофіксація порушує презумцію невинуватості, право на професійну правничу допомогу та ін.

Сьогодні Конституційний Суд України розгляне скаргу щодо законності автоматичної фіксації порушень ПДР. Про це повідомляє Телеграм Патрульної поліції Києва.

Відповідні конституційні скарги подали громадани Забара А.В., Мартиросян Г.М. та Копилова Н.А.

«Так громадяни просять перевірити на відповідність Конституції України положень ч.1 ст.14-2 КУпАП, ч.5 ст.279-1 КУпАП. На думку авторів конституційних скарг, оспорювані положення не відповідають нормам Конституції України, зокрема ч.2 ст.61 та ч.3 ст.62 КУ» — йдеться в повідомленні.

В поліції уточнюють, що на думку скаржників, автофіксація порушує презумцію невинуватості, індивідуалізацію юридичної відповідальності, та право на професійну правничу допомогу.

На своїй Facebook-сторінці Олексій Білошицькийзаступник начальника Департаменту патрульної поліції повідомив, що позицію поліції і питанні законності автофіксації «підкріплена загальноєвропейськими правовими принципами і рішеннями ЄСПЛ».

«Важливо, що у більшості країн Європи працюють камери автофіксації порушень ПДР. Перед тим, як запустити це в Україні, ми ретельно вивчали досвід інших країн, де камери довели свою ефективність й наразі доводять її у нас. Робота камер позитивно впливає на зниження рівня аварійності. Вони встановлюються у місцях, де за статистикою у ДТП загинули й травмувалися найбільше учасників дорожнього руху. Так от, за час функціонування камер нам вдалося досягнути на цих ділянках доріг зниження кількості ДТП з потерпілими та загиблими втричі» — зазначив він.

Як повідомлялося, систему автофіксації запустили у Києві 1 червня 2020 року.

6 вересня міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що на дорогах України цьогоріч передбачено встановити 270 комплексів автоматичної фото- і відеофіксації порушень ПДР, а наступного року планується закупити близько 100 таких комплексів.

Фото: Фейсбук