Вони вважають, що ці речі шкодять здоров'ю людей.

Сьогодні у центрі Києва кількадесят людей зібралися на мітинг проти запуску технології 5G-зв’язку в Україні. Люди прийшли під будівлю Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Про їхні аргументи та вимоги у прямому включенні розповіли журналісти програми «Київ NewsRoom» на телеканалі «Київ».

Всього на мітинг зібралося близько 20 людей — вони тримали в руках плакати «Ні— 5G!» та «5G — загроза здоров’ю!». Люди впевнені, що технологія швидкісного зв’язку шкодить зоров’ю. Яким саме чином — не знають.

«5G — це взагалі-то військовий зв’язок, який був відомий ще з 60-их років. Ці вишки — вони не проходять ніяку сертифікацію, нічого. І це не для того щоб швидкісний Інтернет, у нас же і 4G не працює і 3G не дуже добре працює, в селах взагалі немає інтернету… це негативне випромінювання на організм людини. Є дослідження і ще багато чого» — розповідають активісти.

Деякі з мітингарів протестували не лише проти 5G, а й проти носіння масок у громадських місцях. Навіть організували перформанс — принесли з собою віники, на які надягли одноразові маски.

«Маска символізує зло і невігластво, це ілюзія, яка захопила уми всіх землян у наш час. Так, віруси існують, є дослідження, люди хворіють. Але не через віруси, а через те, що у них підривається імунітет» — заявили вони.

Поговорити з протестувальниками вийшла представниця Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Ольга Шевченко. Вона нагадала їм про офіційну позицію держави щодо правил карантину (в тому числі й носіння масок): обмежень мають дотримуватися усі без виключення громадяни. Щодо можливої шкоди від технології 5G чиновниця заявила, що це питання остаточно не вивчене.

Натомість заступник голови кмітету ВР з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко в ефірі телеканалу «Київ» заявив, що мітингувальники взагалі не розуміють речей, проти яких виступають.

«Я вважаю, що люди плутають деякі технічні речі. А ті, хто в цьому не розуміється — ними маніпулюють. Ні, це не застарілий зв’язок… жоден з цих людей не має уявлення ні про які технічні параметри і про що взагалі йде мова. Я вважаю, що люди протестують, бо їм кажуть, що це радіохвилі, які несуть якусь шкоду. Але радіохвилі у нас всюди: мікрохвильова піч – це радіохвилі, телефон – це радіохвилі… Вони скрізь. І завдають вони шкоди, чи ні — це питання потрібно досліджувати, прямої норми що вони шкодять — зараз немає» — повідомив він.

Крім цього Федієнко уточнив, що технологія 5G в Україні працюватиме лише точково, а не по всій території країни.

Пряме включення з мітингу:

Протест у Києві проти 5G

❗️ У Києві люди вийшли протестувати проти швидкісного інтернету 5G. Вони тримають плакати "Ні – вишкам 5 Джі", та вимагають заборонити установку обладання для мобільного зв'язку п'ятого покоління. ➡️ 5G – це військовий зв‘язок…це не корисне випромінювання… Дуже негативне, – каже одна з учасниць мітингу. Дивіться подробиці з місця від наших журналістів та слухайте пояснення експертів про цю технологію 👇

Опубліковано Телеканал Київ Вівторок, 6 жовтня 2020 р.

Раніше ми повідомляли, що місцева влада вимагає прибрати 4G-вишки у кількох місцях Київщини.

Фото: скріншоти