Йдеться про госпіталь ветеранів "Лісова поляна", маленька капличка на території якого стала розростатися у храмову споруду. Начебто у храмі погрожують керівниці госпіталю.

Про цей конфлікт розповіла доброволець та волонтерка Оксана Корчинська.

Так, предметом суперечки між сторонами стала каплиця розташована на території ДЗ “Госпіталь ветеранів війни “Лісова поляна” МОЗ України у Києві.

За часів Януковича, попереднє керівництво установи передало храмову споруду представникам релігійної організації “УПЦ” (за фактом російська православна церква в Україні – ред.) у безстрокове користування. Процедура відбулась без жодного документального супроводу; майновий статус каплиці визначений її перебуванням на балансі госпіталю“, – написала волонтерка.

Однак, за її словами, місцева громада московського патріархату провела незаконні будівельні роботи, спрямовані на розширення загальної площі культової споруди. при цьому, як стверджує Корчинська, жодної дозвільної документації на будівництво у церкви немає.

З початком російської збройної агресії на Сході України ситуація кардинально змінилася: пацієнти госпіталю, ветерани та інваліди війни стали нарікати на факт присутності на території державної установи гібридно-пропагандистської структури “русского мира”. Її представники жодним чином не беруть участі у психологічній реабілітації та проведенні місіонерської діяльності поміж учасниками російсько-української війни… Під час здійснення недільних богослужінь священнослужителі цієї церкви неприховано прославляють духовних лідерів країни-агресора, які публічно схвалювали (благословляли) дії Кремля на Донбасі“, – продовжує Корчинська.

За її словами, такий стан речей лише поглиблював посттравматичний розлад військових, котрі отримали поранення на сході країни. Тож вони звернулися до депутатів Верховної Ради з колективною петицією про забезпечення законного порядку передання каплиці капеланам українських християнських конфесій, які надавали духовну опіку нашим військовим в окопах Донбасу.

На бік ветеранів стало керівництво госпіталю в особі головного лікаря установи – Ксенії Возніциної; після її звернення до громади російської церкви з проханням покинути приміщення храму, що належить закладу МОЗ, на адресу керівниці установи посипались погрози, шантаж та психологічний тиск“, – розповіла Оксана Корчинська.

Зазначила, що у ролі “переговорника” від московських священників виступив очільник “Фонду ветеранів військової розвідки” генерал-майор у відставці Левченко Юрій Тимофійович, котрий, як пише волонтерка, “має відверто проросійські симпатії”.

Саме він вимагав від головного лікаря госпіталю “лишити у спокої” парафію російської церкви. Відсутність переконливих аргументів і правової позиції підштовхнуло колишнього військового напряму погрожувати Возніциній “спаленням її автівки невідомими особами”; цей інцидент змусив керівницю закладу звернутися до Нацполіції з письмовою заявою про погрози”, – заявила Оксана Корчинська.

Додала, що наразі, конфлікт не досяг свого піку, тож спільнота волонтерів і ветеранів побоюється, що ця ситуація закріплює шанси перетворитися на черговий майданчик протистояння правовому безчинству з боку російської церкви в Україні.

Для ветеранських і патріотичних організацій Києва ця ситуація стала сигналом до мобілізації зусиль, аби стати на захист військового госпіталю “Лісова поляна“, – наголосила волонтерка.

Редакція Kyiv Media стежитиме за ситуацією та готує звернення на адресу сторін конфлікту.

Нагадаємо, у Шевченківському районі Києві помітили МАФ від церкви московського патріархату, де можна випити кави із храмовими смаколиками.

Фото: Фейсбук