Це стане можливим коли Рада ухвалить проєкт закону 7194.

Про це повідомив голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков у коментарі програмі “Схеми: корупція в деталях”.

За його словами, чинне законодавство не дозволяє конфіскувати активи Медведчука.

“Активи Віктора Медведчука можна буде конфіскувати у разі ухвалення Верховною Радою на цьому тижні законопроєкту 7194. Наразі закон не дає такої можливості. Тому ці активи на мільярди гривень не конфісковані”, – розповів Олександр Новіков.

Посадовець пояснив, що мовиться про проєкт закону № 7194 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення ефективності санкцій, пов’язаних з активами окремих осіб (від 23 березня 2022 року).

Саме цей проєкт закону передбачає серед іншого й “удосконалення правового механізму вилучення заблокованих підсанкційних активів”.

Нагадаємо, СБУ затримала Медведчука 12 квітня. ФСБ РФ намагалась вивезти нардепа-втікача спочатку до Придністров’я, а згодом – до Москви. СБУ затримала на виїзді з Київської області.

16 квітня дружина Віктора Медведчука звернулася до свого кума – президента РФ Володимира Путіна – і закликала його посприяти звільненню її чоловіка. Крім того, Марчено записала відеозвернення до президента України Володимира Зеленського та принца Саудівської Аравії.

Офіс Прокурора та ДБР планують заарештувати майно Медведчука та його дружини.

Фото: Фейсбук