Нові власники прямо не кажуть, чи означає це демонтаж існуючої будівлі.

Кондитерська корпорація Roshen планує будівництво однойменного концерт-холу на місці будинку культури імені Корольова (що на масиві Відрадний), який придбала восени минулого року. Проектувати нову будівлю буде норвезьке архітектурне бюро Snøhetta, повідомляє прес-служба партії «Європейська Солідарність».

Зазначається, що проект Snøhetta отримав перше місце за результатами проведеного конкурсу.

«Переможці, перша премія – це норвезьке бюро Snohetta. Цей проект не контрастує з іншою архітектурою. Він дуже добре вписаний у ландшафт і продовжує можливості парку, який там є. Він створює нові загальні громадські зони, нові зв’язки, пішохідні дорожки», – розповів керівник проекту Євген Полтавцев.

Водночас, в ЄС не пишуть прямо, чи означає це повне знесення існуючого будинку культури імені Корольова. В повідомленні йдеться лише про те, що нова будівля буде «надсучасна» і «зі спеціальною акустикою», а «симфонічна зала зможе вмістити близько двох тисяч людей»; крім проекту Snøhetta взято до уваги також один нідерландський проект, який мають зробити запасним.

Архітектурне бюро з Норвегії Snøhetta відоме, зокрема, проектами нової Александрійської бібліотеки в Єгипті, оперного театру в Осло, а також павільйону Національного меморіального музею 11 вересня у Нью-Йорку.

Зауважимо, що деякі столичні землезахисники виступають категорично проти нового будівництва на місці будинку культури Корольова, який називають «унікальною модерністською будівлею», а представники Roshen начебто «не надали жодних гарантій, що автентична архітектура Палацу буде збережена». Зазначимо також, що, судячи з фото, які оприлюднила ЄС, в будинку Корольова вже було проведено виступ очільника партії і власника Roshen, екс-президента Петра Порошенка.

Як ми повідомляли, суд начебто повернув музею «Пирогів» земельну ділянку за 24 мільйони.

Фото: Фейсбук