Жодного підприємства здатного підпорядкувати ртуть в Україні немає.

Про це повідомляють “Факти тижня” каналу ICTV.

На території колишнього ртутного заводу “Радикал” знаходиться небезпечна кількість ртуті, з якою не можуть дати ради понад півстоліття.

Kyiv Media

Як зазначається в сюжеті, концентрація небезпечного металу в повітрі перевищує норму більш ніж у 30 разів. Такими є результати обстеження території комунальниками. Також ртуть можна помітити на поверхні неозброєним оком.

“Літом перевищення норми більше, іноді у 40 разів, а зараз температура впала, і відповідно показники будуть трішки менші”, – зазначає командир аварійної комунальної рятувальної служби Дмитро Піхало.

Після збанкротування підприємства та продажу його майна, шкідливим металом ніхто не хотів займатись, що в свою чергу призвело до його застою. Кілька десятків підприємств, які скуповували активи “Радикалу” мали очистити територію від ртуті, натомість сюди звозились інші хімічні відходи. Іржаві діжки досі знаходять під завалами. Що саме в них було, не знають навіть фіхівці.

“Зараз є арбітражний керуючий, який є розпорядником майна, тобто певний час у підприємства були ліквідні активи та земля у Києві, яка теж досить коштовна”, – розповів заступник директора департаменту з питань поводження з відходами міндовкілля Роман Філоненко.

“Тут були великі підвали, в які скидали речовини невідомого походження”, – повідомляє директор департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук.

Відомо, що до війни на Донбасі, ртуть переробляв Горлівський ртутний комбінат, проте тепер він знаходиться на окупованій території. Небезпека пов’язана з ртуттю не зупиняє забудовників. З’являється нове житло, яке розташоване близько до небезпечної території.

Нагадаємо, Київ підготував державну програму утилізації ртуті заводу «Радикал» і готовий співфінансувати. Відходи хочуть вивезти в Чорнобиль. Завадило фінансувати заходи на території заводу рішення Антимонопольний комітету у 2020 році. Комітет заборонив Управлінню екології та природних ресурсів КМДА виділяти гроші на завод, бо це державне підприємство.

Державне підприємство «Радикал» розпочало роботу понад 60 років тому. У 1994 році підприємство було приватизоване. У липні 1996 року його зупинили. А небезпечні відходи залишилися.

Фото: скріншот