Людей закликають бути відповідальними та використовувати контейнери за їх призначенням.

У Києві вандали регулярно псують контейнери сортування твердих побутових відходів. Про це інформує КП «Київкомунсервіс».

За повідомленням, невідомі зламують, зривають кришки та дверцята, вилучають відсортовані відходи, здирають інформаційні наліпки, обмальовують контейнери графіті. Судячи з опублікованих фото, такі інциденти трапляються в різних районах міста: зокрема, на вулицях Маршала Тимошенка, Березняківській, Туполєва, Василенка, Героїв Сталінграду, Приймаченко та ін.

«У підсумку, відсортовані мешканцями небезпечні відходи та окремі компоненти не потрапляють на переробку, а в гіршому випадку викидаються в не встановлених місцях, створюючи небезпечні стихійні сміттєзвалища. «Вандали» псують як функціональність, так і естетичну привабливість контейнерів, чим компрометують роботу підприємства в напрямку створення систем роздільного збору відходів та забезпечення екологічної безпеки міського середовища» — йдеться у повідомленні.

Підприємство повідомляє, що при отриманні повідомлень щодо пошкодження контейнерів, оперативно направляє спацтранспорт з екіпажем для проведення ремонту.

«Спеціальні контейнери призначені виключно для збору небезпечних відходів в складі побутових, а саме: відпрацьованих батарейок, непошкоджених ртутних термометрів та енергозберігаючих ламп, та передбачені для цивілізованого поводження з небезпечними відходами. Для використання контейнерів за їх прямим призначенням, на контейнерах нанесено інформацію з позначками отворів для кожного типу відходів, та правилами їх завантаження до контейнеру» — йдеться у повідомленні.

В підприємстві нагадують, що контейнери типу «Дзвінок» відповідно для збору окремо – пластику, скла, паперу. Користувачів просять використовувати контейнери за їх призначенням, слідкувати, щоб до контейнерів не потрапляли недопалки та легкозаймисті предмети.

Тим часом, екологи виявили кричущі порушення підприємств, що утилізують медичні відходи.

Фото: Фейсбук