Аукціон запланований на 27 жовтня.

Компанії Saga Development і Dragon Capital Андрія Вавриша і Томаша Фіали відповідно розглядають можливість участі в аукціоні з купівлі АТ «Перший Київський Машинобудівний завод» (колишній завод «Більшовик»). Про це Вавриш і Фіала повідомили під час інвестиційного форуму RAU, що проходив у Києві.

Під час панельної дискусії, на запитання про участь в аукціоні 27 жовтня, топ-менеджери компаній відповіли словами «можливо, так».

Як пояснив Фіала, зараз в Dragon Capital (DC) аналізують можливість покупки заводу. З його слів, це місце інвестиційно привабливе через наявність поруч транспортної розв’язки, метро, ​​а також близькості до центру.

«Можливо, за частиною якогось пулу і візьмемо участь в цьому процесі. Це більш імовірно (…) Там великий шматок землі, який можна комплексно, красиво реабілітувати і забудувати. Зараз це місце мертве: там було створено дуже багато різних проблем і боргів», — зазначив Фіала в коментарі UBR.ua.

За його словами, забудова площі колишнього заводу може включати, крім житла, освітні, спортивні, торговельні будівлі – це може бути «самодостатній об’єкт, де будуть забезпечуватися всі потреби».

Фіала оцінив розмір інвестицій в проект забудови і благоустрою території в сотні мільйонів доларів, і додав, що в разі перемоги на аукціоні DC буде запрошувати співінвесторів для «освоєння» проекту. На реалізацію проекту, зі слів Фіали, піде багато часу — «як мінімум один-два роки знадобляться для створення концепції розвитку ділянки», на отримання всіх дозвільних документів та інші підготовчі заходи.

Нагадаємо, корпорація Kadorr Group одеського бізнесмена Аднана Кивана також заявила про свою участь у торгах з продажу завод «Більшовик», які відбудуться 27 жовтня.

Стартова ціна заводу становить 1 мільярд 390 мільйонів гривень. Нині власником «Більшовика» є Фонд держмайна.

Радник голови КМДА Дмитро Білоцерковець заявив, що ФДМУ має передати Києву цех №5 заводу «Більшовик» безкоштовно для побудови на його місці з’їзду з Шулявського моста — мовляв, завод і так винен місту понад 300 мільйонів гривень.

Фото: Фейсбук