Підприємство займається тим, що «ганяє» машини є США в Україну. Сьогодні воно має оприлюднити результати службового розслідування.

HR-менеджерка компанії Columb Trade відмовила кандидатці у наймі на роботу через те, що вона спілкується виключно українською мовою. Компанія вибачилася лише за 3 дні після розголосу інциденту і вважає, що його причиною є «суб’єктивна думка окремого співробітника».

Днями YouTube-канал Para Bellum повідомив, що «психологині з дипломом КНУ імені Тараса Шевченка з кількарічним стажем» відмовили в прийомі на роботу до Columb Trade, коли вона заявила на співбесіді, що принципово спілкується українською. Дівчина записала розмову з HR-кою.

«У нас общение в компании на русском только происходит. И будет дискомфортно вам (…) Это даже не отказ. Вам будет некомфортно в среде. У нас, да, корпоративная культура, на русском все общаемся» — заявила менеджерка.

Також представниця компанії заявила, що засновником підприємства є «білорус, який не розуміє українську мову».

Пізніше ГО «Відсіч» повідомила про те, що цей інцидент стався з їхньою активісткою Вікторією Юхимець. Після того, як організація звернулася до Columb Trade з вимогою публічно вибачитися, Facebook начебто видалив пост постраждалої про те, як вона влаштовувалася на роботу «нібито через порушення стандартів щодо конфіденційності».

В «Відсічі» припускають, що це сталося через скаргу Columb Trade на цей допис.

Також активісти незадоволені постом з вибаченнями, які Columb Trade розмістила у своєму Facebook за три дні після розголосу інциденту. Вони вважають ці вибачення «недолугими й цинічними».

«Ми вдячні всім людям, які звернули нашу увагу на цей інцидент. Без Вас ми би ніколи не взнали, що подібні речі відбуваються у нас під носом. Але, ми наголошуємо, що не треба відштовхуватися від особистої та суб’єктивної думки однієї окремої людини, та робити висновки стосовно політики компанії, та настрою інших працівників. На даний час ведеться внутрішнє розслідування цього інциденту у компанії. Вже в понеділок ми оприлюднимо результати» — йдеться у повідомленні.

Також в дописі йдеться про те, що Columb Trade, мовляв, «проукраїнська компанія і не займається антинаціоналізмом».

Станом на 10:30 понеділка повідомлень про результати розслідування на сторінці Columb Trade немає.

Зауважимо також, що Вікторія Юхимець у своєму Facebook написала про те, що представники компанії уже двічі телефонували їй із вибаченнями, але дівчина вважає, що «ситуація вийшла на суспільний розгляд і стосується кожного» і заявила, що чекатиме результатів службового розслідування. І вона, і ГО «Відсіч» вважають, що в ситуацію мають втрутитися Уповноважений із захисту державної мови та Верховна рада.

Додамо, що Columb Trade займається доставкою та розмитненням автомобілів з США в Україні.

Нагадаємо, айтішниця, яку звільнили за пост про «мерзотну українську», надягла вишиванку і вибачилася.

Фото: Фейсбук