Голова Фонду держмайна України Дмитро Сенниченко вважає, що маловідоме ТОВ "Лортен Груп", що запропонувало найвищу ціну в 970 мільйонів за "Електронмаш", може бути спеціально створеним під цю угоду.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Навіть у менш ризикованих юрисдикціях створюються SPV спеціально для інвестування… У будь-якому випадку всі дають заставу 10% від стартової ціни (66,741 млн грн – ЕП).

На підписання договору переможець має 30 днів і ще 30 днів на оплату коштів після підписання договору”, – сказав він після завершення аукціону.

Майновий комплекс київського “Електронмашу” 12 листопада приватизували за 970 млн гривень – ціна зросла у 14 разів, але про переможця майже нічого не відомо.

Переможець аукціону, що готовий віддати за завод 970 млн грн (і одну копійку) – ТОВ “Лортен Груп”. Про компанію відомо мало: за даними Youcontrol, статутний капітал становить всього лише 100 грн, а заснована вона 3 роки тому.

Основною діяльністю компанії є купівля та продаж власного нерухомого майна. Компанія ані заробляє, ані витрачає кошти, а єдині активи – 100 грн “статуту”. Це при тому, що потрібно буде погасити 15 млн грн боргів і виплачувати зарплати працівникам пів року.

За адресою у реєстрах знаходить іншу компанію, центр дезінсекції “Екосепт”. Керівник, засновник і бенефіціар – Олег Піченевський. Згідно реєстрам, на нього зареєстрована лише ця компанія, більше нічого про нього не відомо.

Також ТОВ мала видалених бенефіціарів: Ольгу Чубенко та Юрія Богомаза. Обидва значилися бенефіціарами до 28 жовтня, тобто за два тижні до аукціону. На ідентичні імена зареєстровано 1160 та 560 компаній відповідно. Майже всі – у Києві.

На копійку було випереджено ТОВ “Стрім Капітал”, яке посіло друге місце. Якщо “Лортен Груп” відмовиться від укладання угоди, таке право перейде саме до другої найбільшої пропозиції ціни.

Компанія теж має проблеми з фінансовим станом, але статутний капітал значно вище – понад 50 тис. грн. Засновником є Володимир Тельович. Зауважимо, що згідно ЄДР “Стрім Капітал” використовує один номер телефону з АТ “Стрім Інвестмент” колись “смотрящего” за Києвом Вадимом Столаром.

Фото: Фейсбук