Раніше суд дозволив будівництво попри виявлені порушення.

Власник готельного комплексу на Андріївському узвозі, 14-16 подав на узгодження до КМДА коригування проекту будівництва зі зниженням поверховості. Це підтвердив генеральний директор забудовника — ПП «Маркон» — Валерій Павлюк, пише «Інтерфакс Україна».

«Ми вдячні Мерові за арбітраж з питань збереження архітектурної самобутності історичного центру Києва та чекаємо, що найближчим часом усі залучені сторони зосередяться на завершенні процесу узгодження оновленого проекту готелю зі зниженими техніко-економічними параметрами», – сказав Павлюк.

Нагадаємо, у кінці жовтня Шостий апеляційний суд Києва визнав протиправним та скасував наказ Департаменту архітектурно-будівельного контролю, яким було анульовано дозвіл на будівництво готельного комплексу на Андріївському узвозі, 14-16. Перед тим Департамент з питань ДАБК Києва двічі проводив перевірку будівництва, і обидва рази виявив порушення містобудівного законодавства. Однак судді вирішили, що інспектори порушили строки проведення перевірок, а тому встановлені факти порушень начебто не можна вважати правомірними.

Після цього Віталій Кличко повідомив про те, що місто буде оскаржувати це рішення апеляційного суду. Вочевидь, саме це його рішення Павлюк називає «арбітражем».

Будівництво готелю на Андріївському узвозі почалося ще в 2012 році, та призвело до акцій протесту, через те, що забудовник зруйнував частину Замкової гори та вулицю Фролівську. При цьому Андріївський узвіз входить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, і максимально допустима поверховість тут — 12 метрів. Натомість «Маркон» планував збудувати готель висотою від 9 до 12 поверхів, та ще й з підземним паркінгом.

Власником ПП «Маркон» є віргінська компанія «Кентрон Девелопмент Інк.» (Kentron Development Inc.), керівником – екс-замголови податкової служби Києва Валерій Павлюк. Генпідрядником «Маркона» на цьому будівництві виступає ТОВ «Кадорр–Україна», фірма відомого одеського бізнесмена-забудовника сирійського походження Аднана Кивана.

Раніше ми писали про «випадкове» знищення 9 корпусів київського заводу «Радар». 

Фото: фейсбук