Вакцину проти коронавірусу від Sinovac будуть закуповувати через фірму «Лекхім», яку пов'язують з Раїсою Богатирьовою - міністром охорони здоров'я часів президентства Януковича.

Про це заявив в інтерв’ю «Настоящему времени» очільник МОЗ Максим Степанов.

За його словами, постачання через «Лекхім» була умовою китайської сторони.

«Компанія Sinovac Biotech, яка хотіла здійснювати поставку в Україну через це фармпідприємство, а це далеко не маленьке фармпідприємство, яке, наскільки я розумію, давно співпрацює з компанією Sinovac Biotech, і це була умова китайської сторони, що свою поставку вони будуть здійснювати через це підприємство. Тому з ними уклали договір», – пояснив Степанов.

Раніше громадська організація «Пацієнти України» заявила, що Степанов «фактично призначив» для закупівлі вакцини компанію, яка пов’язана з Богатирьовою — міністром охорони здоров’я часів президентства Януковича.

«Вибір Максима Степанова не випадковий. Компанія «Лехкім» вже має свою скандальну репутацію часів Раїси Богатирьової. Власником заводу АТ “Лекхім”, як і ще одного ПрАТ “Технолог” є Валерій Печаєв — соратник Раїси Богатирьової. Втручання Степанова у процес закупівлі вакцини та дозвіл укладати лише один договір свідчить про перетворення МОЗу на “міністерство закупівель”, яким воно було за часів Януковича-Азарова», – йдеться в дописі.

Натомість Степанов відповів в інтерв’ю, що організація «живе скандалом» і «весь рік роблять якісь заяви, але жодного факту ніколи не підтверджували».

«Це українське фармпідприємство, яке випускає лікарські засоби, які використовуються на території України. Ви вирішили, що у нас є” негативний фон “, тому що якась організація щось там вигадала і заявила? Я навіть не розумію, на підставі чого він мене може бентежити», – сказав він.

До слова, українська фармакологічна компанія «Лекхім» планує поставити в Україну першу партію китайської вакцини від коронавірусу виробництва Sinovac Biotech у лютому або на початку березня. Про це повідомив голова наглядової ради «Лекхіму» Валерій Печаєв «Бабелю».

За його словами, компанія чекає реєстрацію вакцини у Бразилії, де завершили її випробування (на пізніх стадіях випробувань вона показала ефективність 78%), після чого в «Лекхіму» буде 30 днів на поставку першої партії в Україну. Печаєв додав, що реєстрація у Бразилії орієнтовно відбудеться наприкінці січня.

При цьому він зазначив, що вакцинувати населення CoronaVac почнуть не раніше березня. Після поставки партії знадобитися час, щоб ввести дози вакцини в оборот. Потім їх відвезуть на склади Міністерства охорони здоровʼя, а далі МОЗ вирішуватиме, кого і коли вакцинувати.

Нагадаємо, в Україні затвердили 4 етапи вакцинації населення від COVID-19.

Фото: unsplash