Київська ІТ-компанія Kitsoft заявила, що вчасно тестує та оновлює урядові сайти, що знаходяться на підтримці, проте не заперечила, що кібератака могла початися через її систему.

Про це йдеться у заяві Kitsoft.

У компанії зауважили, що постраждали не тільки сайти, розроблені Kitsoft, а й інші. Зокрема, сайт Рахункової палати, Міндовкілля, ДСНС, Мінрегіон та інші.

“Очевидно, що хакерська атака мала комплексний, складний характер і кілька векторів розвитку сценаріїв. Зараз частина інформаційних ресурсів вже відновлена, проте вони тимчасово відключені для запобігання поширенню атак”, – коментують розробники.

Kitsoft заявляє, що державні сайти, які знаходяться на підтримці у компанії, фахівці тестують на вразливості, виправляють помилки і оновлюють. 

“На жаль, не всі замовники замовляють послугу підтримки сайтів, і відповідно ми не маємо до них доступу”, – додали у Kitsoft.

Водночас компанія не заперечила, що централізовану кібератаку могла почати через неї.

Як ми писали, міністр цифорової трансформації Михайло Федоров повідомив, що хакери, змогли атакували держсайти України, після того, як отримали доступ до адміністративних прав компанії, яка ці сайти адмініструє.

Фото: unsplash