ПП «Маркон» намагається звести готель на історичній вулиці.

Постійна комісія Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин відхилила проект рішення про поновлення приватному підприємству «Маркон» договору оренди земельної ділянки на Андріївському узвозі, 14-16. Про це повідомив у своєму Facebook депутат Київради від «Слуги Народу» Владислав Трубіцин.

За словами депутата, забудовник намагався відновити будівництво на цій ділянці.

«Будівництво призвело до акцій протесту, але забудовник від своєї цілі не відступав! І це незважаючи на те, що зведення готелю призводить до зсувів, руйнування вулиці, пошкодження музею Булгакова і житлових будинків, що розташовані неподалік» — нагадав він.

Як повідомляє одна зі столичних активісток, адвокатеса Марина Соловйова, яка була присутня на засіданні комісії, саме під час розгляду земельних питань до КМДА надійшов дзвінок про замінування.

«Але ми залишились в залі та висловили свою позицію й свої заперечення стосовно поновлення договору оренди ПП «Маркон». Члени комісії почули нас та не підтримали проєкт рішення» — написала вона.

Як ми повідомляли, забудовник – компанія «Маркон» – у 2012 році почала зведення дев’ятиповерхового готелю на Андріївському узвозі, 14-16, перевищивши допустиму висотність (приблизно 30 метрів замість максимальних 12).

Від розпочатого будівництва постраждали сусідні будинки: наприклад, у Літературно-меморіальному музеї Булгакова з’явилися тріщини в стінах; на території приватної садиби під номером 16 утворилися провалля. Будівництво призвело до акцій протесту і шостий апеляційний адмінсуд скасував наказ Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю від 2018 року, яким було анульовано дозвіл на будівництво.

У 2018 році депутати Київради розірвали договір оренди земельної ділянки з ПП «Маркон». Але на початку 2019 року компанія надала на розгляд містобудівної ради оновлений проект, що враховує як новий дизайн фасаду, так і більш компактну висотність об’єкта. Забудовник намагався поновити на 5 років договір оренди земельної ділянки для будівництва готельно-ресторанного комплексу з підземним паркінгом.

«Маркон» пов’язують з екс-замголови податкової служби Києва Валерієм Павлюком. Генпідрядником на цьому будівництві виступає ТОВ «Кадорр–Україна», фірма відомого одеського бізнесмена-забудовника сирійського походження Аднана Кивана.

Як ми повідомляли, Верховний суд України нещодавно дозволив продовжити будівельні роботи на Андріївському узвозі, 14-16.

Фото: Фейсбук