Наступною рішення ухвалюватиме земельна комісія та Київрада.

Про це повідомили у спільноті ініціативи “Екопарк Совські ставки“.

Так, на сьогоднішньому засіданні Постійної комісії Київради з питань екології депутати підтримали ініціативу зі створення екопарку на усій території нижнього каскаду Совських ставків без забудови. Площа ландшафтного парку – 19 гектарів.

Тепер справа за депутатами земельної комісії та за Київрадою в цілому“, – зазначають активісти.

Разом з тим, комісія також підтримала на користь забудовника – компанії “Господарник” Ігоря Баленка – альтернативну ініціативу щодо створення паркової зони. У комісії пояснили, що рішення підтримано в частині ініціативи забудовника про створення рекреаційної зони.

Як додав голова комісії Денис Москаль, в інвестора скоро завершується договір оренди, а також рішення про розірвання договору оренди у березні 2021 року ухвалив Касаційий господарський суд.

До моменту вирішення цих питань і моменту, коли інвестор знайде спільну мову з громадськістю, ми твердо стоїмо на позиції, що там повинна бути рекреаційна зона та ландшафтний парк“, – сказав голова комісії.

Фірма “Господарник” планувала збудувати на Совських ставках вісім багатоповерхових будинків. Згідно з договором оренди, фірма мала би почати будівництво протягом трьох років, але поки нічого не збудовано. Компанію пов’язують із орбітою впливу київського депутата від партії ЄС Ігоря Баленка.

У зв’язку з цим журналісти та громадські активісти опублікували відкрите звернення до Петра та Марини Порошенків щодо Совських ставків – вони просять п’ятого президента, нардепа “Європейської Солідарності” Петра Порошенка та голову комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марину Порошенко “повпливати” на представника партії ЄС.

Від вашої публічної позиції залежить, чи буде існувати унікальний парк дикої природи на майже 20 гектарах Совських ставків, чи ні. Йдеться про наміри депутата Київської міської ради від “Європейської Солідарності” Ігоря Баленка знищити цілісну екосистему нижнього каскаду Совських ставків у Києві шляхом її часткової забудови. Це питання не тільки цього району. Від збереження заповідника залежить наскільки Київ буде готовий до кліматичних змін, чи буде місто перегріватись влітку, яким повітрям будуть дихати люди… Виправте цю прикру помилку депутата від “Європейської Солідарності”, збережіть Совські ставки для нас та наших дітей“, – говориться у зверненні.

Охочі додати свій підпис можуть писати на sovkiorg@gmail.com.

Совські ставки — каскад з шести ставків на річці Совці, притоці річки Либеді у Солом’янському та Голосівському районах Києва. Ставки являють собою унікальну прісноводну ландшафтну екосистему, багату на види тварин і рослин.

Місцева громада виступає за збереження ставків у теперешньому вигляді, без будь-якої забудови.

Нещодавно фахівці підрахували екологічну користь дерев в екопарку Совські ставки. Вона становить 6 млн гривень щороку.

Фото: Фейсбук