В.о. директорки КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Наталію Мазур залишили на посаді.

Про це повідомляє фонд “Хвостата Banda” з посиланням на відповідь КМДА на запит про результати роботи комісії.

З текстом рішення можна ознайомитися за посиланням. Акт датований 20 червня.

З посиланням на слова Мазур автори документу повідомляють, що після початку окупції Київщини через дії окупантів зоозахисникам фактично “відрізали доступ до притулку”.

Відчинити вольєри з тваринами, які в них були, персонал не міг, бо це, мовляв, загрожувало б життю людей. В акті також вказано, що загалом загинули 120 тварин із понад 400; хоча в UAnimals раніше називали цифру в 300 собак.

Висновок комісії в оригіналі виглядає так:

Враховуючи вищевикладене, повномасштабне вторгнення військ рф в Україну та швидку окупацію населених пунктів біля Києва, тобто безумовні форс-мажорні обставини, не можна однозначно стверджувати про єдино-вірне рішення яке могло бути прийняте заступником директора з ветеринарних питань комунального підприємства «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» Мазур Наталією Вікторівною, а отже і стверджувати про невиконання або неналежне виконання нею службових обов’язків. Працівники підприємства не могли вплинути на ситуацію в регіоні. Слід врахувати те, що рішення відправити персонал в притулок зі значним ризиком для їх життя є дискусійним. Так само як непрогнозованими були б наслідки відкриття кліток, враховуючи стан тварин, той факт, що більше половини вивчених тварин виявляли неконтрольовану поведінку та агресію, а також ситуацію, яка була на той момент непередбачуваною в селищі міського типу Бородянка та навколишніх населених пунктах.

У той же час, інформація, яка була зібрана та проаналізована комісією, говорить про необхідність підсилення певних напрямків роботи підприємства, зокрема комунікації з громадськістю та експертною середою“.

Представники фонду запевняють, що рішення залишити Мазур на посаді будуть оскаржувати. Де саме, не уточнюють.

Можливо, таке рішення прийняте, бо ж війна все спише, тому і за мертвих собак ніхто не буде відповідати.  А от і ні. Для нас, волонтерів, те, що Мазур залишилася при посаді є неприйнятним. Це нівелює всі цінності за які ми боремося як громадяни країни та як люди які допомагають собакам. Нам і досі боляче за кожну тварину яка померла в притулку страшною смертю. І ми будемо боротися за справедливе рішення щодо тих людей, які не зробили нічого для їх порятунку” — йдеться в повідомленні.

Як ми писали, за декілька тижнів окупації Київщини російськими фашистами у притулку в Бородянці від голоду і зневоднення померло, за різними даними, від 100 до 300 собак.

Зоозахисники стверджують, що в.о. директорки КП “Київська міська лікарня ветеринарної медицини” Наталія Мазур (у віданні якої цей притулок), на початку березня “покинула собак напризволяще — закритими у вольєрах”.

Мазур пояснювала загибель собак тим, що в перші дні війни в Бородянці “натяку на окупацію не було”, тому тварин залишили закритими в клітках. Після початку окупації 4 березня волонтери не мали фізичної можливості дістатися до притулку — тому собак (які вижили) вперше нагодували та напоїли 4 квітня.

Фото: Фейсбук