Однією з причин звільнення начебто є надмірна медійна активність омбудсменки.

У вівторок, 31 травня, парламент розгляне питання щодо звільнення Людмили Денісової з посади уповноваженої ВР з прав людини. За даними деяких ЗМІ, однією з причин стала незадовільна робота Денісової щодо обміну полоненими.

Рішення ОПУ щодо свого звільнення підтвердила на прес-конференції сама Денісова.

«Мені щойно стало відомо, що за командою Офісу президента завтра планують оголосити мені недовіру як до уповноваженої Верховної Ради з прав людини», – сказала Денісова.

Рішення щодо звільнення, за її словами, було ухвалено після наради у ОП.

«За моєю інформацією, Офіс президента не влаштовує моя активність як омбудсмена, активна діяльність, спрямована на збирання та аналіз інформації про порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях», – сказала Денісова.

Вона вважає такі дії влади незаконними.

Денісова повідомила, що на її доньку, яка займається психологічною допомогою постраждалим від окупації, нібито чиниться тиск. Її, за словами омбудсмена, тричі викликали на допит.

За інформацією LIGA.net, троє співрозмовників у керівництві фракції “Слуга народу” підтвердили, що питання висловлення недовіри Денисовій планується розглянути на пленарному засіданні 31 травня.

Серед причин – незадовільна робота Денісової щодо обміну полоненими.

«Вона була повністю відсутня в процесі обмінів. Не пов’язувалась із переговорною групою, але коментувала дуже активно. І коментувала багато зайвого», – пояснив один із керівників СН.

Звільнення планується провести за допомогою закону про особливості державної служби у воєнний час, ухвалений 12 травня. Він дає парламенту право звільняти людей, призначення яких віднесено до повноважень ВР, причому робити це шляхом висловлення недовіри.

На 31 травня заплановано лише звільнення, оскільки процедура призначення передбачає двомісячний конкурс.

За даними ЗМІ, на місце Денісової пропонують чотири кандидатури. Це троє нардепів від «Слуги народу» – Микола Тищенко, Мар’яна Безугла та Олександр Качура. Четвертий кандидат – уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників України Олена Вербицька.

Фото: Фейсбук