Російські військові пабліки пишуть, що корабель уже затонув, хоча фіційних підтверджень поки немає.

Флагман Чорноморського флоту Росії крейсер “Москва” після пожежі та вибуху частини боєзапасу “перекинувся і почав тонути”. Про це заявив у щоденному повідомленні офіцер оперативного командування “Південь” ЗСУ Владислав Назаров.

За його словами, військовий корабель був уражений українськими протикорабельними ракетами комплексу “Нептун” та “зазнав суттєвих пошкоджень”.

Виникла пожежа. Інші одиниці корабельного угруповання намагалися надати допомогу, але шторм і потужний вибух боєзапасу перевернули крейсер і він почав тонути“, – стверджує Назаров.

Співробітник ДК “Укроборонпром” Олег Болдирєв (псевдонім Мартін Брест) у своєму Фейсбуці повідомив подробиці:

“Сьогодні стріляли відразу двома ракетами, не заощаджуючи, щоб подолати протидію, зокрема, і російського АК-630. 630-й – це шестиствольна скорострільна гармата, яка повинна збивати ракети, що підлітають. Сьогодні гармата прої*ала, тож долетіли й довбали обидві наші дівчинки” — вказує він.

Болдирєв уточнює, що ЗСУ і раніше намагалися вразити “Москву”, але тоді “Нептуни” вдалося збити.

Зауважимо, що в рф поки підтвердили лише пожежу на кораблі (без уточнення причин). Міноборони країни-агресора заявило, що екіпаж вдалося евакуювати.

Сьогодні вдень МО РФ повідомило, що крейсер “зберігає плавучість, його планують відбуксирувати в порт, епіцентр загоряння на кораблі локалізовано, основне ракетне озброєння не пошкоджено“.

Також окупанти не пишуть нічого про те, хто вдарив по “Москві”: “Причини пожежі встановлюються”.

Водночас, деякі російські Телеграм-канали, що висвітлюють військову тематику, повідомляють, з посиланням на свої джерела, що флагман Чорноморського флоту затонув після великої пожежі.

Водночас, в українських сегментах соцмереж тривають дискусії щодо того, що сталося з “Москвою”. Адже за повідомленнями офіційних осіб, перший дивізіон “Нептунів” мав би з’явитися на озброєнні ЗСУ лише у квітні цього року, і на початок повномасштабної війни цих ракет Україна нібито не мала. Водночас, дехто пов’язує інцидент на “Москві” з постачанням Україні протикорабельних ракет країнами заходу.

Фото: Фейсбук