Усе залежатиме від обставновки на Східному фронті. В разі загрози для столиці, підходи до міста знову будуть мінувати.

Не можна виключати ймовірність формування нових ударних угруповань рашистів на Київському та Чернігівському напрямках. У разі успіху противника у Східній операційній зоні, значна частина його сил та засобів може бути переміщена звідти для наступу на Київ — розповів в інтерв’ю “Укрінформу” командувач угруповання сил і засобів оборони міста Києва Олександр Павлюк.

Він наголошує, що росіяни усе ще мають значні ресурси для війни.

На сьогодні безпека Києва, Київщини, всієї України забезпечується уздовж лінії зіткнення на Харківщині, Луганщині, Донеччині, Херсонщині. Для ворога Київ лишається і лишатиметься головною метою його загарбницьких мрій. Він ніколи не відмовиться від цього. Про це нам слід постійно пам’ятати і не виключати ймовірність спроб формування нових ударних угруповань на Київському та Чернігівському напрямках за рахунок заходів “тотальної мобілізації” резервістів, залучення запасів техніки та озброєння радянських часів, яких ще є вдосталь на базах зберігання. Незважаючи на великі втрати російської армії у живій силі, озброєнні та військовій техніці, агресор все ще має значний людський та технічний ресурс“, – наголосив Павлюк.

Він зазначив, що з огляду на стан та положення військ противника раптово або у стислі терміни здійснити це неможливо. Однак небезпека повторного наступу на Київ лишається, і такий варіант слід враховувати.

Водночас, на думку командувача, на сьогодні найбільшу загрозу для киян становлять спроби ракетних ударів по місту.

«Наразі реальнішою загрозою для нашої столиці є завдання супротивником ракетних ударів по критичних об’єктах державного управління, військової та цивільної інфраструктури. Маємо цьому багато прикладів. Проте довкола Києва створено достатньо ефективну та ешелоновану систему ППО, яка в цілому здатна захистити місто від засобів повітряного нападу та постійно вдосконалюється. Однак імовірність прориву зони ППО у разі масованого ракетного удару все ж таки існує», – заявив Павленко та закликав всіх киян та гостей столиці не втрачати пильність та вчасно реагувати на сигнали повітряної тривоги.

Також Павлюк розповів, що у разі загострення обстановки навколо Києва будуть негайно відновлені вибухові інженерні загородження на оборонних рубежах.

«У разі загострення обстановки буде вжито негайних заходів щодо встановлення вибухових інженерних загороджень на оборонних рубежах. Для виконання таких заходів визначено підрозділи, які у стислі строки (терміном до 6-8 год.) здатні виконати завдання щодо нарощення мінно-вибухових загороджень. На ймовірних напрямках висування противника з північного боку створюються лісові завали, вузли загородження. Основні мости підготовлені до руйнування. Крім того, встановлюються і невибухові інженерні загородження, довготривалі вогневі споруди тощо», – повідомив командувач.

Він запевнив, що оборона Києва та Київщини постійно вдосконалюється, а підрозділи тероборони мають і протитанкові комплекси NLAW, і гранатомети Carl Gustaff, міномети і безпілотні літальні апарати. А незабаром спроможності військових значно поліпшаться завдяки міжнародній технічній допомозі країн-партнерів.

«Ми зробили висновки з перебігу бойових дій, які відбувалися на Київщині. І запевняю вас, що у нас є певні сплановані заходи для посилення оборони Києва. У сучасній обороні головною метою є відбити наступ сил противника, завдати йому максимальних втрат, утримати важливі райони (об’єкти) місцевості і в такий спосіб створити сприятливі умови для переходу в наступ. Озброєння підрозділів територіальної оборони має відповідати покладеним на них завданням», – наголосив Павлюк.

Нагадаємо, навколо Києва будують перший рубіж оборони на випадок нового штурму.

Фото: Фейсбук