Підозрювана завдала збитків державному інституту на 111 тисяч гривень.

Екс-співробітниця інституту біотехнологій, яка незаконно винесла з роботи небезпечні штами вірусів, постала перед судом. Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури у Facebook.

Відомство скерувало до суду обвинувальний акт за фактом привласнення небезпечних штамів вірусів з метою збуту (ч. 2 ст. 191 КК України).

Про рішення суду прокуратура не повідомляє.

Як ми повідомляли, колишня співробітниця інституту, будучи відповідальною особою за підтримання виробничих та контрольних штамів вірусів, що зберігаються в колекції Національного центру штамів мікроорганізмів України, маючи доступ до таких штамів, винесла флакони зі штамом вірусу ньюкаслської хвороби птиці. Мотив — особисте збагачення.

Щоб приховати злочин, обвинувачена порушувала методику отримання головної посівної культури вірусів. Штами вірусу підозрювана незаконно зберігала з метою подальшого збуту за місцем свого проживання у побутовому холодильнику, де вони і були виявлені у ході обшуку.

Своїми діями колишня працівниця завдала збитків Державному науково-контрольному інституту біотехнологій і штамів мікроорганізмів на суму понад 111 тис. гривень.

Фото: Фейсбук