За словами Леоніда Бачинського, після переходу в ПЦУ він отримує погрози від прибічників «русского міра».

Священнослужитель Леонід Бачинський, який перейшов з УПЦ Московського патріархату до ПЦУ, заявив, що частина священнослужителів УПЦ МП чекала на прихід рашистів. Про це він розповів у інтерв’ю «Главкому».

Бачинський є настоятелем храму святого апостола і євангеліста Луки, що у Білій Церкві. У квітні він звернувся до предстоятеля Української православної церкви Епіфанія з проханням прийняти громаду до її складу. Це прохання було задоволене.

Слід зауважити, що Бачинський був впливовим діячем Московського патріархату в Україні. Адже він заснував і очолює іконописну школу і підприємство з виготовлення церковного начиння. Тобто, окрім служіння веде успішний церковний бізнес, який забезпечував свою продукцією Московський патріархат в Україні.

За словами Бачинського, після початку повномасштабної війни він не зміг миритися з позицією російської церкви та прихильників «русского міра» в УПЦ МП.

«З початком війни мене шокувало благословення патріарха Кирила російських воїнів на вбивство нашого народу та виправдовування війни духовенством Росії. Також не менш мене вразило те, що деякі наші священнослужителі чекали «асвабадітєлєй»! Якщо до війни я терпеливо сприймав бубніння від прихильників «русского міра», адже ми живемо в демократичній країні і кожен може мати свою власну думку, то у воєнний час це є чистої води колаборанство! Повірте, і зараз є такі попи, які служать на приходах в Україні та чекають рашистів...» — розповів він.

Зі слів Бачинського, після початку вторгнення він чекав рішення архієреїв УПЦ МП стосовно відокремлення від Московського патріархату. Однак цього не сталося.

«Тому, з 26 лютого я перестав служити в УПЦ (МП) та чекав з надією мудрих рішень від архієреїв, стосовно відокремлення від Московського патріархату. На жаль, за два місяці цього не сталося і перспективи щодо цього не спостерігалися. Тому я подав заяви, спочатку архієрею Білоцерківської єпархії УПЦ МП про вихід, а потім предстоятелю ПЦУ про приєднання» — пояснює він.

Причиною такої позиції УЦП МП, на думку Бачинського, є нерішучість Онуфрія:

«Моя особиста думка така, що митрополит Онуфрій – це сильний молитвенник і монах! Але, як людина – він м’який і добрий… З такою посадою, яку він обіймає, необхідно бути твердим і рішучим, щоб приймати дієві і мудрі рішення».

Священник розповідає, що тепер отримує погрози.

«Погрози від православних організацій не озвучувались. Бруд ллється від прибічників «русского міра» та «диванних доброзичливців». На це я реагую спокійно, бо знаю, що останній суд буде у Господа» — повідомив він.

Бачинський розповів, що після переходу в ПЦУ служіння в його громаді будуть проходити без змін — лише під час молитов тепер будуть згадувати Олександра (митрополита Переяславського і Вишневського).

Раніше стало відомо, що Рада не розглядатиме заборону УПЦ МП до кінця війни, щоб не було “розколу”.

Фото: Главком