Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування та передало до суду обвинувальний акт проти колишнього виконувача обов'язків генерального директора Державного космічного агентства України.

Про це відзвітували у ДБР.

У ході досудового слідства встановлено, що на балансі підприємства знаходилось нежитлове приміщення, яке згідно з законодавством не підлягало приватизації. Проте, 2011 року воно було передано у власність комерційній структурі.

“Організатори внесли завідомо недостовірні відомості у договір купівлі-продажу приміщення, а також підробили звіт про використання коштів, отриманих від протиправного відчуження”, – йдеться у повідомленні.

Через дії зловмисників держава втратила майно на понад 80 млн гривень.

Імені обвинуваченого у повідомленні немає, проте обставини справи є в раніше оприлюднених судових ухвалах. З них випливає, що йдеться про Сергія Бауліна – першого заступника голови НКАУ/ДКАУ у 2010-2014 роках.

Наразі, київський завод “Арсенал” переживає свій найгірший період за 250-річну історію. Колись, підприємство забезпечувало всі радянські космічні кораблі оптично-електронними системами орієнтування, виготовляла авіоніку та відомі фотоапарати «Київ».

Зараз єдина цінність, що залишилася у власності держпідприємства, – нерухомість. Близько 20 гектарів землі у центральній частині столиці України є ласим шматком.

Зазначимо, що це не перший випадок, що стосується незаконної приватизації власності заводу. 28 травня 2022 року до суду було скеровано обвинувальні акти відносно ще трьох співучасників оборудки, у тому числі щодо ексзаступника голови Фонду держмайна.

Фото: Відкриті джерела